Wybierz region

Wybierz miasto

  Marszałek Olas dba o bezpieczeństwo (własne)

  Autor: (or)

  2006-11-16, Aktualizacja: 2006-11-16 03:22 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Stanisław Olas (PSL), wicemarszałek województwa łódzkiego (ponownie zdobył mandat radnego sejmiku), bardzo dba o swoje bezpieczeństwo. Odblaskowe słupki drogowe, wyznaczające pas drogi w Pudłówku (pow.

  Stanisław Olas (PSL), wicemarszałek województwa łódzkiego (ponownie zdobył mandat radnego sejmiku), bardzo dba o swoje bezpieczeństwo. Odblaskowe słupki drogowe, wyznaczające pas drogi w Pudłówku (pow. poddębicki), stoją tylko przed jego domem - i to tak gęsto, jak żerdzie parkanu...

  W żadnym innym miejscu drogi powiatowej, łączącej Poddębice z Kwiatkowicami przez Małyń, nie ma takich słupków, mimo że sporo jest tam niebezpiecznych zakrętów.

  W Pudłówku stanęły też dwie latarnie - jedna oświetla ogród marszałka, a druga najbliższe otoczenie. - Najwyraźniej drogowcy oddali marszałkowi, co marszałkowskie... - mówi jeden z sąsiadów Olasa.

  Wicemarszałek w rozmowie z reporterem "DŁ" nie ukrywał irytacji pytaniami o słupki. Stwierdził, że ma w związku z tą sprawą... bardzo odpowiedzialne zadanie. - Wykonuję dobrą robotę, bo pilnuję "odblasków". Gdzie indziej wandale połamali słupki, a przed moim domem nadal stoją - stwierdził.

  Teresa Dębska, naczelnik wydziału infrastruktury w starostwie poddębickim, której podlegają drogi, powiedziała nam, że nie pamięta ani kiedy, ani dlaczego właśnie przed domem Olasa stanęły odblaskowe słupki.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)