Wybierz region

Wybierz miasto

  Mleko już bez kary - 11 tys. rolników dostanie większy limit

  Autor: (ts)

  2006-11-13, Aktualizacja: 2006-11-13 07:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wszyscy rolnicy z województwa łódzkiego, którzy prosili Agencję Rynku Rolnego o zwiększenie limitu produkcji i sprzedaży mleka, otrzymają na to zgodę. Dokumenty potwierdzające tę decyzję mają do nich dotrzeć do końca ...

  Wszyscy rolnicy z województwa łódzkiego, którzy prosili Agencję Rynku Rolnego o zwiększenie limitu produkcji i sprzedaży mleka, otrzymają na to zgodę. Dokumenty potwierdzające tę decyzję mają do nich dotrzeć do końca listopada.

  - Wnioskowaliśmy o dodatkowe 11 tysięcy litrów. Wystarczy na miesiąc, może nawet na sześć tygodni - cieszy się Daniela Chmielecka z Zawad koło Poddębic. - To dla nas ratunek, bo tegoroczny limit wyczerpie się już jutro.

  Zgodę na zwiększenie tzw. kwot mlecznych otrzyma prawie 11 tysięcy rolników z naszego regionu. Będą mogli bez opłat karnych sprzedać spółdzielniom mleczarskim 50 mln kg mleka więcej. Aby dostać większy limit, rolnicy musieli złożyć wnioski w Agencji Rynku Rolnego oraz udowodnić, że nastąpił u nich wzrost produkcji.

  - W sumie z całego kraju agencja dostała 72 tysiące zasadnych wniosków od producentów. Prosili oni o przyznanie łącznie ponad 539 milionów kilogramów mleka - informuje Radosław Iwański, rzecznik ARR w Warszawie.

  Przydział dodatkowych limitów produkcji mleka jest możliwy, gdyż Komisja Europejska wyraziła zgodę, by Polska niewykorzystane limity dla dostawców bezpośrednich przeznaczyła dla dostawców hurtowych.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)