Wybierz region

Wybierz miasto

  Protest u fiskusa

  Autor: (ani)

  2006-11-21, Aktualizacja: 2006-11-21 02:43 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Część urzędów skarbowych w regionie łódzkim przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej skarbówek. Na budynkach pojawiły się flagi federacji związkowych i plansze, na których związkowcy wypisali swoje ...

  Część urzędów skarbowych w regionie łódzkim przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej skarbówek. Na budynkach pojawiły się flagi federacji związkowych i plansze, na których związkowcy wypisali swoje postulaty.

  W województwie łódzkim do protestu przyłączyli się pracownicy fiskusa m.in. w I i II Urzędzie Skarbowym Łódź-Górna oraz w Opocznie i Sieradzu.

  Protestują przeciwko zapowiedzi resortu finansów, że w przyszłym roku nie wzrosną ich płace.

  - Nie jest to jednak główny powód naszego protestu - zaznacza Teresa Wiśniewska, wiceprzewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Urzędów Skarbowych i koordynator zarządów związków zawodowych w województwie łódzkim. - Chcemy wprowadzenia nowego prawa podatkowego, bo obecne jest niejednolite. Mamy dosyć rozbieżnego orzecznictwa sądów w tych samych sprawach. Problemy podatników odbijają się na nas.

  Pracownicy skarbówek domagają się także zwiększenia etatów - aż o 4 tysiące w całym kraju. Oburzają się też na informacje, że Ministerstwo Finansów wylicza ich średnie pensje na 3.500 zł brutto. Twierdzą, że starszy komisarz skarbowy z 17-letnim stażem i wysługą lat zarabia 2.700 zł brutto.

  - A poza stanowiskami kierowniczymi to najwyższa funkcja - dodaje Teresa Wiśniewska.

  W najbliższy czwartek związkowcy mają spotkać się w Warszawie z przedstawicielami Ministerstwa Finansów.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)