Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Z diabląt będą anioły

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-11-21, Aktualizacja: 2006-11-21 03:03 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Deprawacyjna działalność młodzieży zatacza coraz szersze kręgi. We Wrocławiu odkryto przypadek kompletnego zdemoralizowania przez uczniów 28-letniej nauczycielki.

  Deprawacyjna działalność młodzieży zatacza coraz szersze kręgi. We Wrocławiu odkryto przypadek kompletnego zdemoralizowania przez uczniów 28-letniej nauczycielki. Uczniowie rozpijali swoją panią i wciągnęli ją w narkotyki. Aby kobietę uchronić od kompletnego upadku, tamtejszy sąd postanowił odizolować ją od złego wpływu młodzieży. Dla swego dobra biedaczka trafiła do aresztu.

  W Polsce można mówić o poważnym kryzysie wychowawczym - stwierdzili w poniedziałek w Katowicach uczestnicy konferencji o zagrożeniach wychowawczych młodzieży. Ton wypowiedzi był niezbyt optymistyczny. Dlaczego? Bo uczestnicy konferencji nie wiedzieli, że do szkół już ruszyły pierwsze wychowawcze "trójki", złożone z policjanta, prokuratora i przedstawiciela kuratorium oświaty. "Trójki" będą rozmawiać z nauczycielami i uczniami na temat przemocy. Mają też zbierać informacje o "zdarzeniach" i dilerach narkotykowych, czyli prowadzić działalność wywiadowczą.

  Jak znam życie, sukces wychowawczo-prewencyjny tego przedsięwzięcia jest murowany. Najbardziej zdemoralizowani uczniowie na widok "trójki" z diabląt zamienią się w anioły. Reszta uczniów, kiedy tylko taka "trójka" wkroczy do szkoły, od razu ustawi się w długą kolejkę, aby zakapować dilerów narkotykowych i przekazać informację, gdzie, kiedy i z czyim udziałem miały miejsce "zdarzenia". Pewnie w drugiej kolejce ustawi się grono pedagogiczne, żeby swymi odkrywczymi przemyśleniami podzielić się z "trójką". Kto wie, czy chętnym nie trzeba będzie wydawać kolejkowych numerków. Jeśli entuzjazm się utrzyma, to posiadacz numerka o największym nominale będzie musiał czekać na spotkanie pół roku lub dłużej, jak na wizytę u lekarza specjalisty. Ale warto będzie, gdyż dzięki "trójkom" ze szkół na pewno znikną: przemoc, narkotyki i wszelkie inne zło.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)