Polska - Iran 2:0

Łukasz Hanzel silnym strzałem próbuje zaskoczyć obrońców drużyny Iranu
Łukasz Hanzel silnym strzałem próbuje zaskoczyć obrońców drużyny Iranu fot. Jacek Drożdż
Ponad 1,5 tys. kibiców obejrzało w Radomsku mecz piłkarskich drużyn do lat 23 Polski i Iranu. Niestety, lepsi byli Irańczycy, którzy wygrali spotkanie 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie, w ciągu niespełna 10 minut.

W Radomsku była to pierwsza impreza o tak dużej randze piłkarskiej. I organizatorzy mogą być zadowoleni. Gorzej radomszczański stadion będzie wspominał Stefan Majewski i jego podopieczni.

Wydawało się jednak, że to Polacy będą dyktować warunki gry. Zaraz po rozpoczęciu spotkania na irańską bramkę strzelał Jakub Tosik, jednak piłka minimalnie minęła słupek. Chwilę potem potężne uderzenie Grzegorz Kuświka zablokowali obrońcy. Irańczycy pierwszy strzał, bardzo niecelny, w kierunku polskiej bramki oddali dopiero w 20 minucie.

Najlepszą sytuację strzelecką Polacy stworzyli w 30 minucie. W polu karnym dwójkową akcję rozegrali Łukasz Hanzel i Kuświk, po uderzeniu którego piłka przeleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi Irańczycy przeprowadzili dwie groźne kontry. Lewą stroną przedarł się Husejn Ibrahimi i z ostrego kąta strzelał w długi róg, na szczęście niecelnie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków polskiej reprezentacji, a Irańczycy zostali zamknęci na własnej połowie. Tymczasem w 56 minucie wyprowadzili kontrę, Mosen Mosalman zagrał długie podanie do Husejna Ibrahimiego i ten wykorzystał sytuację sam na sam z Jakubem Słowikiem. Kilka minut później mogła paść druga bramka. Sejed Iman Musawi wyprzedził polskich obrońców i próbował przelobować Słowika. Na szczęście bramkarz sięgnął piłki.

Niestety, stracony gol zupełnie rozkojarzył Polaków. W 63 minucie Husejn Ibrahimi ponownie ograł polskich defensorów i płaskim strzałem, pod interweniującym Słowikiem, ustalił wynik meczu.

Polacy mieli jeszcze okazję do zdobycia gola. W 79 minucie Łukasz Janoszka zagrał do Tomasza Mikołajczaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z irańskim bramkarzem. Polak uderzył piłkę, ta trafiła jednak w wewnętrzną stronę poprzeczki i wróciła na boisko.

Polska: Słowik - Tosik (46, Janus), Polczak, Jędrzejczyk, Pawelec, Woźniak, Wilk (46, Sobota), Hanzel, Stulin, Kuświk (73, Mikołajczak), Gołębiewski (60, Janoszka). Trener: Stefan Majewski.