"Bieszczady" - wystawa Mariusza Kuczery otwarta w Miejskiej Bibliotece Publicznej [ZDJĘCIA]

Wystawę Mariusza Kuczery "Bieszczady" od 15 marca można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Piękno bieszczadzkich krajobrazów i niepowtarzalny klimat tego rejonu Polski uchwycony na zdjęciech można podziwiać na wystawie Mariusza Kuczery "Bieszczady", której wernisaż odbył się 15 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Choć członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa nie prezentuje swoich prac po raz pierwszy, w piątkowy wieczór zadebiutował jako autor wystawy.

- Autor pokazał nam piękną bieszczadzka zimę, jesień, wiosnę... Przemierzał czasoprzestrzeń ze światełkiem. Artysta pokazuje nam w wspaniały sposób miejsca, gdzie można odpocząć, przemyśleć pewne sprawy, uciec od zgiełku zabieganego dnia. Pokazuje jak perfekcyjnie można operowac światłem, czekając na nie o różnych porach dnia - mówił o pracach Kuczery Marcin Kwarta, prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Wybór miejsca, które stało się inspiracją do twórczości, tłumaczy sam autor:
- Bieszczady do miłość od pierwszego spojrzenia, pierwszego kroku postawionego na szlaku. Chciałbym Państwa tymi zdjęciami namówić do podróży w te rejony, a przynajmniej, tych z Państwa, którzy nie mieli okazji podziwiać tych krajobrazów. Bieszczady to niesamowity klimat i urok, starałem się uchwycić te chwile w kadrze - mówił podczas otwarcia wystawy Mariusz Kuczera.

Podczas wernisażu z mini koncertem wystąpiły Karolina Derwisz, która zagrała na gitarze klasycznej, oraz Sylwia Makowska, która grała na klarnecie. Tradycją stało się też wspólne zdjęcie, do którego członkow
∨ Czytaj dalej

ie towarzystwa zaprosili wszystkich gości wystawy.

Komentarze (2)

avatar
avatar
gość (gość)

Proponuję Ci iść i zobaczyć czy jest w poprzek, chyba że jest to Twój brak umiejętności chodzenia :-)

Wybierz kategorię