(© materiały ZHP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z piątku na sobotę (12 sierpnia). W Suszku w powiecie chojnickim na harcerskie namioty spadły drzewa. Dwie harcerki zginęły, a ponad 20 harcerzy zostało rannych.

Dwie osoby nie żyją, a ponad 20 jest rannych. To tragiczny bilans nawałnicy jaka przeszła w nocy z piątku na sobotę (12 sierpnia) nad Pomorzem i Kujawami. Burza zaskoczyła leśny obóz harcerzy około północy.

- Cztery osoby zginęły w nocy z piątku na sobotę po nawałnicach, które przechodziły przez Polskę. Dwie z nich to uczestnicy obozu harcerskiego w Suszku na Pomorzu. Rannych zostało 28 osób - mówi st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Harcerze z Łódzkiego byli na obozie w Suszku w pow. chojnickim. Na ich namioty spadły przewrócone przez wichurę drzewa. W powiecie chojnickim zginęły jeszcze dwie inne osoby. Również na ich namioty spadły powalone drzewa.

Do miejscowości Suszek w powiecie Chojnickim wyjechało na obóz w terminie od 26 lipca do 16 sierpnia 27 drużyn męskich i 59 drużyn harcerek z Łodzi. To harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Harcerze z okręgu łódzkiego regularnie wyjeżdżali na obóz harcerski do powiatu chojnickiego. W obozie w miejscowości Suszek nad jeziorem Śpierwnik uczestniczyli harcerze i harcerki z 26 ŁDH, szczepu Zawiszacy, 59 ŁDHek i 9ŁDH. Tegoroczny obóz odbywał się pod nazwą „Leśny dom”. Skauci bliżej poznawali przyrodę oraz rozwijali samodzielność, kreatywność i sumienność. Większość z nich na obóz wyjechała bez jakichkolwiek urządzeń elektronicznych, także telefonów komórkowych.

Zginęło dwoje dzieci w wieku 13 i 14 lat (dziewczynki urodzone w roku 2003 i 2004). To harcerze z Łodzi - mówi st.sierż. Justyna Przytarska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach Dwóch harcerzy zostało ciężko rannych a 20 innych lżej. Wszyscy trafili do kilku szpitali na Pomorzu.

[bWięcej na stronie dzienniklodzki.pl]Tragedia w Suszku na Pomorzu. Zginęli harcerze z Łódzkiego[/b]

W ostatni czwartek nawałnica przeszła nad Łodzią

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź