Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawców pięciu odcinków autostrady A2 między Strykowem a podwarszawską Konotopą. Dwa z nich wybuduje chińskie konsorcjum China Overseas Engineering Group, pozostałe trzy konsorcja, których liderami są Mostostal Warszawa SA, Strabag oraz Budimex-Dromex SA. Zwycięzcy przetargów postawili warunki finansowe na takim poziomie, że oszczędności z inwestycji przynieść mogą nawet 2,5 mld zł (koszt 5 odcinków po przetargu to 3,2 mld zł).

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Umowy podpisane zostaną we wrześniu, droga gotowa ma być przed turniejem Euro 2012. Nie wiadomo, czy "Generalnej" szyków nie popsują przegrani oferenci - protest już zgłosiła NDI SA, która utrzymuje, że stoi za nią jeszcze jedno konsorcjum nieakceptujące krótkiego czasu przygotowania ofert. GDDKiA uważa protesty za bezzasadne.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!