Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy w Indesicie panuje zła atmosfera pracy? Firma zaprzecza takim doniesieniom

Justyna Drzazga-Nowińska
Czy pracownicy w Indesicie są poniżani i zastraszani? Firma zdecydowanie zaprzecza takim doniesieniom.

Czy w radomszczańskim Indesicie, który zatrudnia tysiąc osób, panuje zła atmosfera pracy? Taki sygnał dostaliśmy od jednego z pracowników fabryki. Twierdzi, że przełożeni poniżają i zastraszają szeregowych pracowników.
- Nasi przełożeni to w większości ludzie, którzy pracują w Indesicie w Radomsku od momentu rozpoczęcia jej powstawania, którzy byli na szkoleniach we Włoszech, dlatego uważają się za lepszych - pisze pracownik (podaje tylko inicjały do wiadomości redakcji).

Jak przekonuje, przełożeni "stworzyli paczkę, która nie dopuszcza do głosu pracowników przyjętych po otwarciu fabryki". - Zastraszają nas słowami "jak ci się nie podoba to wyp..." itp. Wszystkich mają za głupków i niedojdy - żali się.
Mężczyzna porusza także kwestię zarobków.
- Ostatnie podwyżki dla ludzi spoza administracji były żenujące, a przełożeni mają się czym cieszyć. Również szkolenia na łonie natury itp., głównie są dla tych osób - dodaje.

Tymczasem według przedstawicieli Indesitu, atmosfera pracy w radomszczańskich zakładach firmy nigdy nie budziła wątpliwości.
- Możemy to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, bo monitorujemy wszystkie aspekty działalności firmy. Pracownicy wszystkich szczebli na bieżąco mogą i zgłaszają postulaty i uwagi dotyczące działania firmy. A my je rozpatrujemy, bierzemy pod uwagę, zawsze na takie głosy jesteśmy wyczuleni - zapewnia Zygmunt Łopalewski, rzecznik Indesit Company Polska. - Ponadto w firmie jest tzw. przedstawiciel załogi wybrany przez pracowników, który jest w stałym kontakcie z kierownictwem. Na spotkaniach omawiane są sprawy pracownicze oraz problemy zgłaszane tej osobie jako szczególnie darzonej zaufaniem pracowników. Nigdy tego typu uwagi i problemy nie były podnoszone.

Łopalewski wyjaśnia, że co roku podwyżki we wszystkich grupach pracowników są negocjowane. - Ich wysokość zależy od wyników całej firmy, ale również indywidualnych dokonań poszczególnych osób. W tym roku podwyżki otrzymali u nas pracownicy wszystkich grup zawodowych - podkreśla.

Jeśli chodzi natomiast o szkoleń, to przedstawiciele Indesitu przekonują, że nie jest prawdą, iż te dostępne są tylko do kadry kierowniczej. - I nie mówimy tu o szkoleniach, które np. muszą przejść wszyscy, rozpoczynający pracę, np. szkoleniach z BHP. Wciąż unowocześniamy i ulepszamy procesy produkcji, a to wiąże się z ciągłym podnoszeniem kompetencji i umiejętności pracowników na różnych szczeblach - komentuje Zygmunt Łopalewski. - Aby jednak osiągnąć zamierzone efekty, musimy również inwestować w szkolenia kadry zarządzającej.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto