(© Grzegorz Dembinski)

W warszawskim klubie Progresja zakończyły się w sobotę koncerty Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock. Do muzycznych rywalizacji stanęło 26 zespołów z całej Polski, wyłonionych spośród ponad 850 kapel, które nadesłały swoje płyty do Fundacji WOŚP - organizatora Eliminacji. [PATRONAT NaM]

WOODSTOCK 2017. Kto zagra na Przystanku Woodstock [zespoły, program]

Możliwość występu na Dużej Scenie otrzymał zespół Nocny Kochanek. Na Małej Scenie zagrają: Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder. Na Scenie Viva Kultura będzie można posłuchać koncertu zespołu Strojnowy, a "Dziką Kartę Lecha" otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven!

Tak wyglądały Eliminacje do Przystanku Woodstock w klubie Progresja. Zobacz wideo!Eliminacje do Przystanku Woodstock odbyły się w tym roku po raz dziesiąty i miały na celu wyłonienie kapel, które dołączą do line-upu tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Tradycyjnie, w czasie Eliminacji, poza zespołami konkursowymi, pojawili się także goście. Tym razem byli to laureaci wcześniejszych edycji Eliminacji: Materia, Hanza, Romantycy Lekkich Obyczajów oraz BEMY! Wystąpili również artyści dobrze znani z woodstockowych scen: Kabanos, Acid Drinkers i Jelonek.

Zobacz: Kto zagra na Przystanku Woodstock [Mała Scena, program]

Wszystkie występy oceniało jury w składzie:
Jurek Owsiak (prezes zarządu Fundacji WOŚP),
Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio),
Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (dziennikarz muzyczny Antyradia, muzyk multiinstrumentalista),
Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk),
Bartosz "Chodor" Chodorowski (redaktor naczelny Radia Woodstock, wieloletni redaktor naczelny Radia Sfera).

Przypomnijmy, że w czasie zagranicznego koncertu Eliminacji, który odbył się w Pradze, możliwość występu na 23. Przystanku Woodstock wywalczyli także:

Projekt Parabelum - Duża Scena,
Fish Face i Cox&Vox - Mała Scena,
Idio&Idio - Dzika Karta Lecha.

Koncerty

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bum bum (gość) (Artur)

Dokladnie, pierwszy raz bylem w 96 roku w szczecinie dábiu i było super, a drugi raz 2002 i rzygac mi sie chcialo jak patrzylem na to zacpane i pijane towarzystwo. Do tego co niektore moje znajome wielkie damy w miescie a na woodstoku przerobily po kilka namiotow. Zenada

Artur (gość)

Byłem na Woodstock dwa razy. Pierwszy i ostatni. Narkotyki, alkohol, dopalacze, prostytucja. nastolatki leżące półnagie po rowach, w namiotach alkoholowe libacje. Tyle w temacie. Nie mam już 18 lat a 28 i inaczej patrzę na niektóre rzeczy. Patrzę jako dorosły człowiek a nie podolotek i moge powiedzieć, że woodstock to nie jest festiwal muzyczny ale jedno wielkie ćpanie.