Era Park Handlowy w Radomsku coraz bardziej widoczny. Zamiast galerii będziemy mieć centrum handlowe.

Rosną hale centrum Era Park Handlowy w rejonie ul. Sierakowskiego i Warszyca w Radomsku. Znajdą się w nim m.in. sklepy markowych firm, takich jak Jysk, Deichmann, CCC, Euro RTV AGD... Będą również parkingi dla zmotoryzowanych klientów.

Centrum ma mieścić się w kilku halach, jak można to zauważyć na wizualizacjach, a obecnie także na placu budowy. Łączna powierzchnia najmu ma wynieść ponad 8 tys. m kw. W sumie ma się tam znaleźć 16 sklepów oraz market spożywczy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może chodzić o Lidl. Inwestorem jest firma BW Logistyka z Radomska, a centrum miałoby być otwarte w pierwszej połowie przyszłego roku.

Na stronach internetowych poświęconych radomszczańskiej inwestycji można znaleźć również informacje o tym, że przy centrum zmieni się także układ komunikacyjny.
"W szczególności, w bezpośrednim sąsiedztwie parku handlowego zrealizowana zostanie przebudowa tunelu przebiegającego pod torami kolejowymi, pozwalającego na szybką i bezkolizyjną komunikację z jednej części miasta do drugiej (wspólna inwestycja miasta oraz PKP PLK S.A).

Naturalną kontynuacją tunelu będzie przejazd przez parking Era Park Handlowy. Kolejnym udogodnieniem komunikacyjnym będzie połączenie obiektu z główną arterią biegnącą przez miasto - ulicą Brzeźnicką - poprzez realizację przez inwestora drogi łączącej ją z projektem Era Park" - podaje polishmarket. home.pl.

Era Park Handlowy może być największym centrum handlowym w mieście, bo na rychłą budowę galerii handlowej raczej się nie zanosi. Ta mogłaby powstać na terenach należących do Metalurgii. Spółka Metalurgia Nieruchomości podpisała nawet umowę przedwstępną z firmą Saller. Jak jednak usłyszeliśmy, rozmowy z Sallerem trwają, ale właściciele terenów sami także przygotowują koncepcję ich zagospodarowania.

Galeria handlowa mogłaby powstać również przy ul. Brzeźnickiej. Tyle tylko, że uchwała rady miejskiej przyjmująca plan zagospodarowania tego terenu krąży po Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi. Plan trafił tam po skardze jednego ze współwłaścicieli tamtejszych działek.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (60)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

teeq (gość)

Na cholere takie następne dziadostwo w radomsku ? Najważniesze żeby kibel z lustrem był to gimbusy będą miały gdzie cykać foty ..

anonim (gość)

i jeszcze bankowiec sie tutaj pokazuje z propozycja kredytu masakra..... a potem chodzmy wszyscy na zakupy do nowego centrum handlowego juhuuu ;D

poirytowana Radomszczanka (gość)

ja pierdole co za cymbaly potem sie dziwia ze mlodzi ludzie wyjezdzaja do wiekszych miast!! nie ma co sie dziwic nie dosc ze wybudowali nasza super galerie polo market w ktorej nic nie ma to juz biora sie za nastepne centrum handlowe ludzie temu miastu nie potrzeba wiecej sklepow spozywczych lidlow biedronek itd tylko rozrywki!!!!! kina basenu z prawdziwego zdarzenia gdzie ci ludzie maja chodzic? do lidla po napoj za 50gr?? wezcie zal... nie dziwcie sie ze wyjezdzamy z tej dziury!!! to jest przykre...

Bankowiec (gość)

Nie przepłacaj za kredyt!
Czy wiesz, że rata na przykładzie kredytu 10.000 przy tym samym okresie może się różnić nawet o 150 zł???!!!
Skorzystaj z Naszej wiedzy oraz kilkunastoletniego doświadczenia w bankowości i pozwól wskazać dla siebie najlepszą ofertę.
Zacznij cenić komfort, dyskrecję i swój czas.
To naprawdę nic nie kosztuje. Sprawdź www.radomskofinanse.pl

Zbych (gość) (JV)

wstydziłbym się takiej mądrości jak Twoja,wole moją głupotę .To już mój ostatni wpis w tym temacie.Przechodze na inne.

JV (gość) (Zbych)

Siwa głowa zazwyczaj kojarzy się z życiową mądrością a o tobie tego powiedzieć się nie da .A jarmułkę spraw sobie koniecznie ,nie tylko przykryje łysinę ale i na nadchodzące chłody będzie jak znalazł a przede wszystkim podkreśli twoje sympatie.

Zbych (gość) (JV)

Twój ostatni komentarz zanikł,ale zdążyłem go przeczytać .Na jarmułke jeszcze za ciepło a niestety już wyłysiałem i nie mogę zapuścić pejsów.

Zbych (gość)

uzupełnienie do JV wylicz mi te moje żydowskie pomysły bo jakoś nie mogę ich sobie przypomnieć,a Ty przepisujesz te swoje dyrdymały przy różnych okazjach pod różnymi nickami,mógłbyś wymyślić coś nowego

Zbych (gość) (JV)

W pożydowskich domach w starym Radomsku mieszkało conajmniej 1/4 mieszkańców ale nie wierzę,ze wszyscy przesiąknęli tym duchem ja czuję się wyróżniony.Mam nadzieję,że Cie usatysfakcjonowałem