Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zakłady Mebli Giętych Fameg SA w Radomsku mają nowego właściciela. Dziś, 15 maja, w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie odbył kolejny przetarg.

Spółka została sprzedana za 25 mln 150 tys., czyli o 3 mln zł więcej niż wynosiła cena wywoławcza w przetargu. Kupcem jest firma Polwos Sp. z o. o. z Witaszyc (powiat jarociński). Do przetargu stanęło trzech zainteresowanych (czwarta nie wpłaciła na czas wadium), w tym m.in. radomszczańska firma zajmująca się sprzedażą opału.

- Pojawiła się jeszcze firma z Łodzi, która wpłaciła wadium dzień przed przetargiem. To było zaskoczenie, bo nikt jej nie znał. Ani syndyk, ani zarząd - opowiada Zbigniew Danielski, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego "Fameg", przyglądający się rozstrzygnięciu.

Przetarg odbywał się w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie, Fameg bowiem od kilku lat znajduje się w upadłości. Firmy, które przegrały konkurs, mają 30 dni na wniesienie odwołania od rozstrzygnięcia.

Czytaj także: Decydują się losy meblarzy z Famegu. 15 maja kolejny przetarg. Jest kilka ofert kupna

Więcej informacji w najnowszym tygodniku "Co Nowego", w piątek z "Dziennikiem Łódzkim".

Komentarze (26)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

obietnica (gość)

A teraz zarząd urabia nowego właściciela, bo przecież coś trzeba robić. A gdzie oni za siedzenie i knucie intryg tyle zarobią. Zwalniają dobrych pracowników i osadzają matołami i nieudacznikami, którzy w zamian siedzą cicho.

nie z radomska (gość)

gdzie zaczyna sie poprawiać jeszcze niewiesz nic ilu zostanie jakie zarobki co będzie a ja wiem niewiesz nic puki co to sie ciesz

Ania (gość)

Ileż w tych komentarzach złośliwości,tacy my Polacy właśnie jesteśmy.Jak źle to dokopać ,jak zaczyna się poprawiać to krytykować ,to bardzo dobrze wszystkim wychodzi.Ja życzę Famegowcom jak najlepiej.

wb (gość) (Polwos Sp. z o.o.)

Nie powinno być "na stronę JFM, której właścicielem jest Polwos"? NIe ma żadnej wzmianki o Polwosie na tej stronie. Jeżeli to potwierdzona informacja to widzę bardziej utrzymanie aktualnej produkcji. FJM zajmuje się produkcją "mebli" z płyt wiórowych i możliwe, że chcą rozszerzyć sprzedaż o meble gięte.

Polwos Sp. z o.o. (gość)

Zapraszam wszystkich niedowiarków na stronę spółki Polwos, która oprócz budowlanki produkuje meble: www.jfm.pl i ma zamiar w tym kierunku się rozwijać

Rysio (gość) (gość)

Z całego serca życzę wszystkim pracownikom aby tak było.Bo sam wiem jak to jest gdy się patrzy na zakład w którym spędziło dobre i złe chwile,a on znika.

gość (gość)

Rysio jak już wcześniej napisałem, ta firma ma ponoć kontynuować produkcję! Ludzie, ogarnijcie się!

Rysio (gość)

Szkoda tak dużej firmy.Ona dała początek innym zakładom meblarskim w Radomsku.To Fameg dawał utrzymanie 3 tys.mieszkańców miasta.To tradycja,która jak widać nie liczy się.Na takiej tragedii i bólu pracowników politycy w mieście chcieli zbić kapitał.Wstyd pani prezydent. Wiedząc że nic pani nie jest w stanie zrobić mówiła zgoła coś innego.Tak się nie robi.Przypuszczam że w miejscu obecnego zakładu powstanie wielki skład mateiałów budowlanych.Lokalizacja dobra,dojazdy również ,bocznica istnieje.Przecież pozwolono na otwarcie tylu supermarketów to dlaczego miałby nie powstać wielki skład budowlany.Co na to powiedzą mniejsze hurtownie.Czy zachowają się jak pomniejsi sklepikarze/jak na ich oczach powstają wielkie sklepy/wsadzając głowę w piach.Wniosek jeden mieszkańcy nie rządzą swoim miastem.A szkoda.Jak widać słaba jest ta nasza radomszczańska demokracja.To na niej powinna opierać się siła rządzących.

koza (gość)

A co z biednym nieudolnym zarządem który szybko się wzbogacił ,i co z jego bandą lizusów???????? co z zamożnymi???????

facet (gość)

to po co się chwaliła we wszystkich mediach o tym na co niema wpływu ze pomoze . Jeszcze nie kampania ,nieprzemyślany krok czy jej ktoś doradził taką głupote to naprawde było głupie do kwadratu bo jako Gimbo masz racje

Gimbo (gość)

Pani prezydent nie prowadzi firmy za rączkę bo nie jest od tego i nie można obwiniać innych że firma plajtuje. Jest prezes i on ze swoja ekipą jest odpowiedzialny za sukces czy porażkę a nie osoby trzecie.