18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria jednego zdjęcia Edmunda Osterloffa otwarta w MDK w Raodmsku [ZDJĘCIA]

mk
Galeria jednego zdjęcia Edmunda Osterloffa otwarta w MDK w Radomsku
Galeria jednego zdjęcia Edmunda Osterloffa otwarta w MDK w Radomsku fot. Małgorzata Kulka
Galeria jednego zdjęcia Edmunda Osterloffa otwarta w MDK w Radomsku ramach Kongresu Kultury. Uroczystość odbyła się 12 września.

"Galeria jednego zdjęcia Edmunda Osterloffa" powstała w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, a właściwie w MDKlub Cafe. Uroczyste otwarcie nastąpiło 12 września w ramach wydarzeń Kongresu Kultury i połączone było ze spotkaniem z Barbarą Osterloff. Galeria jest wspólnym projektem MDK, Towarzystwa Fotograficznego im. E. Osterloffa i MDKlub Cafe.

Zobacz także: Kongres Kultury w Radomsku Dzień 1: Inauguracja, wykłady, prezentacje, dyskusje [ZDJĘCIA]

Galeria powstała z inicjatywy Barbary Osterloff, wnuczki Mistrza. To miejsce na jedno zdjęcie. Co pewien czas fotografia będzie się zmieniać. Fotografie Osterloffa nie są łatwo dostępne, najwięcej znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a w Radomsku zobaczymy zdjęcia ze zbiorów rodzinnych.

Jako pierwsze w galerii zaprezentowane zostało zdjęcie "Z mlekiem do miasta".
- Ta fotografia jest bardzo charakterystyczna dla twórczości Ednunda Osterloffa, który był wybitnym pejzażystą. To jego ulubione motywy: wieś, pełne światła niebo i ludzka postać, przedstawiona tak, by pokazać harmonię między życiem ludzkim a wielkością i wspaniałością przyrody. Zdjęcie należy do najsłynniejszych dzieł Osterloffa, powstało w 1932 roku. Myślę, że to okolice wsi Brodowe niedaleko Radomska - mówi Barbara Osterloff.

O dużej roli galerii mówi prezes Towarzystwa im. E. Osterloffa.
- Najważniejsze jest dla nas to, by radomszczanin, który przyjdzie do tej kawiarni, zamówi kawę, będzie rozmawiał o kulturze i sztuce, będzie mógł jednocześnie podziwiać zdjęcia naszego patrona - tłumaczy Marcin Kwarta, prezes towarzystwa.

Barbara Osterloff przekonuje, że warto, by radomszczanie znali sylwetkę Osterloffa.
- Należy do klasyków fotografii artystycznej, to ktoś, kto rozsławił Radomsko w świecie, bo to stąd wysyłał fotografie na międzynarodowe wystawy. To ktoś, kogo doskonale pamiętali bracie Różewiczowie. Uwiecznił polski pejzaż okolic Radomska i nadał mu wartość artystyczną - mówi.
Jak dodaje "Galeria jednego zdjęcia Edmunda Osterloffa" jest dowodem na to, że Radomsko o nim pamięta

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto