Malutkie Run i Malutkie MTB, czyli sportowy weekend w Malutkie Resort [ZDJĘCIA]

jd
Malutkie Run i Malutkie MTB, czyli sportowy weekend w Malutkie Resort
Malutkie Run i Malutkie MTB, czyli sportowy weekend w Malutkie Resort fot. JD
Tłoczno było w niedzielę na trasach przygotowanych przez Malutkie Resort. Przed południem w drugiej edycji biegu Malutkie Run ścigali się biegacze i amatorzy nordic walking, po południu natomiast w Malutkie MTB Race walczyli rowerzyści.

Sprzyjająca aura sprawiła, że na starcie biegu, na trasie liczącej 5 i 10 km, stanęła blisko setka zawodników. Sporą grupę, około 30 osób, tworzyli specjaliści od nordic walking. Oni mieli do przemierzenia 5 km. Po raz pierwszy w Malutkich, w amatorskim wyścigu crossowym, spotkali się rowerzyści.

W biegu kobiet na 10 km wygrała Ewa Brych-Pająk przed Mariolą Sojdą (obie Częstochowa), trzecia była Justyna Barczyk-Strama z Poraja. Wśród mężczyzn triumfował Dawid Kubiec ze Starachowic, drugi był Szymon Kotyla z Częstochowy, trzeci Łukasz Grajcar z Konopisk. Dziewiąte miejsce wywalczył Mateusz Półrola z Radomska.
Bieg na 5 km wygrała radomszczanka Katarzyna Konopka-Chabin, drugie miejsce zajęła Anna Gała-Jach z Łazów, trzecia była Małgorzata Kołczyk z Sosnowca. Czwarte i piąte miejsce zajęły zawodniczki z Kamieńska: Milena Gosławska i Agnieszka Strojna. W rywalizacji panów najlepszy był Zbigniew Kalinowski z Częstochowy, za nim znaleźli się Piotr Magiera z Myszkowa i Michał Jamioł z Kielc. Piąty był Mariusz Rozpędzki z Bloku Dobryszyce, szóste oraz siódme miejsce przypadły radomszczanom: Sebastianowi Pierzchalskiemu i Mariuszowi Panasiukowi.
Nordic walking kobiet wygrała Anna Zaczyńska z Lubina, druga była Monika Soboń z Toma-szowa Maz., trzecia Katarzyna Reczulska z Częstochowy. Czwarte i szóste miejce wywalczyły przedborzanki Julita Bień oraz Agata Wiśniewska-Pawelak. Rodzieliła je Bożena Ordanik z Niedośpielina.

Wyniki panów: wygrał Krzysztof Skiba z Polkowic, drugi był Robert Soboń z Tomaszowa Maz., trzeci Maciej Dróżdż.
Kolarze zostali podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Wśród pań (18-30 lat) wygrała Edyta Stala z Częstochowy, druga była Sandra Stylec z Zabrza, trzecia Weronika Sala, czwarta Maria Salam piąta Malwina Witkowska - wszystkie z Radomska.

W kategorii K3 (pow. 30 lat) zwyciężyła Małgorzata Zimnicka z Łasku, Druga była Dagmara Helman z Olsztyna, trzecia Katarzyna Martynowicz z Gliwic.

W M1 mężczyzn (do 18 lat) wygrał Bartosz Tyźlik z Czestochowy, drugi był Jakub Ścigała z Ożegowa, trzeci Damian Jaworski z Brzezin. Piąte miejsce zajął Krzysztof Jędrzejczyk z Radomska. W drugiej kategorii (18-30 lat) zwyciężył Dariusz Batek z Zatora, drugi był Tomasz Dygacz z Siemianowic Śl., trzeci Wojciech Stawarz z Sosnowca. Radomszczanie zajęli dalsze miejsca. Najlepiej wypadł Michał Bareła, który przyjechał na ósmym miejscu.
W M3 (31-50 lat) triumfował Bartłomiej Gierczak z Opoczna, drugie miejsce zajął Aleksander Mieszczak z Dąbrowy Górniczej, trzeci był Piotr Dziedzic z Brzezin. Najwyżej spośród naszych zawodników notowany był Maciej Banaś, który zajął 10 miejsce.

W M4 (powyżej 51 lat) wygrał Jerzy Kucewicz z Bytomia, drugi był Andrzej Martynowicz z Gliwic, trzeci Krzysztof Skiba z Polkowic. Radomszczanin Waldemar Nita zajął czwarte miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani