Dzieci uczestniczące w projekcie "Od papirusu do iPada", prowadzonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach, spotkały się z Iwoną Całą

Dzieci uczestniczące w projekcie "Od papirusu do iPada", prowadzonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach miały możliwość spotkania z Iwoną Całą, rodowitą łodzianką, z wykształcenia jest architektem, która od 2003 roku zajmuje się również ilustrowaniem książek. Współpracuje między innymi z Wydawnictwem Literatura dla którego ilustrowała między innymi książki Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego, Grzegorza Kasdepke, Barbary Gawryluk, Pawła Beręsewicza i innych

W trakcie warsztatu, autorka opowiadała, jak powstaje książka, kto jest zaangażowany w jej powstanie. Prezentowała narzędzia ilustratora i pokazała uczestnikom różne plastyczne techniki. Bardzo lubi, jak sama mówi, pracować z dziećmi, dlatego chętnie prowadzi warsztaty plastyczne. Żeby pokazać drogę książki od pisarza do czytelnika ilustratorka zaangażowała do pracy bardzo wiele dzieci. Uświadomiła im, jak wielu ludzi trzeba zaangażować, żeby powstała książka i mogła trafić do rąk czytelnika. Potem przeczytała uczestnikom krótki tekst, a ich zadaniem było go zilustrować. Pod okiem Pani Iwony, która udzielała cennych wskazówek, powstawały stronice książki. Opowiadała również o swoim warsztacie, pokazywała jakich farb, kredek i pędzli używa do tworzenia ilustracji.

Uczestnikom spotkania szczególnie podobał się fakt, że byli zaangażowani do wspólnej zabawy, a ich pomysły były traktowane bardzo poważnie. Okazało się, że każda praca choć inna wnosi coś nowego, bo każdy z uczestników inaczej widzi przeczytany tekst i na inne szczegóły zwrócił uwagę. Na pamiątkę spotkania pani Iwona podpisała prace wykonane przez dzieci.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!