Za handel ludźmi i nakłanianie do uprawiania prostytucji odpowie zatrzymany przez radomszczańską policję 49-letni obywatel Bułgarii.

25-latek odpowiadał za transport prostytutek, kobieta dbała o ich wygląd i zdrowie, a 49-letni Bułgar, pomysłodawca, koordynował "biznes" i zgarniał pieniądze... Cała trójka zatrzymana przez policjantów z Radomska odpowie za handel ludźmi, zmuszanie do nierządu i czerpanie z tego korzyści .

Zaczęło się od informacji o kobietach zmuszanych do prostytucji przydrożnej. Policjanci dotarli do Bułgarek, które opowiedziały o całym procederze.

- Jedna z ofiar do Polski przyjechała w 2012 roku ze znajomym, który zaproponował jej dobrze płatną pracę. Po kilku dniach kobieta, wbrew swojej woli została sprzedana 49-letniemu "opiekunowi" - opowiada mł. asp. Aneta Komorowska, rzeczniczka KPP w Radomsku.

Mężczyzna przywiózł kobietę do wynajętego na terenie powiatu radomszczańskiego domu i określił zasady "współpracy". W budynku mieszkały już inne Bułgarki. Kobiety codziennie były rozwożone w określone miejsce przy trasach, a po pracy wracały do domu, gdzie zabierano im zarobione pieniądze. W zamian otrzymywały jedzenie i dach nad głową.

Policjanci wciąż próbują ustalić dokładną liczbę pokrzywdzonych. Zebrali już dowody na to, że 49-latkowi pomagała jego konkubina oraz młodszy kolega.
- Wszystko wskazuje na to, że to starszy z mężczyzn był szefem grupy i czerpał największe korzyści, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie - mówi mł. asp. Komorowska.

Dlatego to on za handel ludźmi może spędzić nawet 15 lat w więzieniu. Pozostałym za udział w procederze grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Trwa prokuratorskie postępowanie w sprawie sutenerstwa. Policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt dla 49-latka

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

GLOCK (gość)

Bułgarom, Cyganom itp nierobom powinno się rozdawać pestki 9x19mm...za dużo tego dziadostwa mamy w Polsce...panoszą się na całego....wielcy biznesmeni...

mieszkanka grajdołu (gość)

SZKODA ŻE BUŁGAR NIE SPRZEDAŁ MILCZANOWSKIEJ Z PIECHOWICZEM , JEDNO I DRUGIE PRZECIEŻ TAKIE PIĘKNE I WYGADANE .

jegomość (gość)

no nareszcie udalo się zlapać jednego chociaż po 15 latach ich obecności na naszym terenie ale może by jeszcze pogonić resztę dziadostwa nierobów

XXXX (gość)

nareszcie sie doigrali juz nie można było ich znieść jako tzw "sąsiadów". nareszcie Biała Góra i Malutkie odetchną z ulgą.

7852 (gość)

przyjedzie taki przybłęda ,piepszony brudas,i jeszcze sie panoszy w naszym kraju,a gonić to dziadostwo,dzifki i inne szmaty wont !