"Zuchowy jarmark rozmaitości" - pod tym hasłem w parku Świętojańskim harcerze bawili się z najmłodszymi radomszczanami. Ośrodek Wspierania Rodziny stworzył tam specjalną wakacyjną bazę dla dzieci, które tegoroczne ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Zuchowy jarmark rozmaitości" - pod tym hasłem w parku Świętojańskim harcerze bawili się z najmłodszymi radomszczanami. Ośrodek Wspierania Rodziny stworzył tam specjalną wakacyjną bazę dla dzieci, które tegoroczne wakacje spędzają w mieście. - Wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania harcerskich zajęć, a druhowie chętnie przystali na naszą propozycję - mówi Jacek Paszewski z OWR - Najważniejsze, żeby dzieci miały frajdę, bo koniec wakacji tuż-tuż - dodaje.

Atrakcji było wiele. Maluchy uczyły się szyfrów harcerskich oraz alfabetu Morse'a. Przy gitarze śpiewały harcerskie piosenki. Chłopcy chętnie sprawdzali swoją sprawność fizyczną na torze przeszkód. Dziewczynki wolały poddawać się "zabiegom upiększającym". - Najfajniejsze są tatuaże na rękach i twarzach - mówiła z zachwytem mała Ada.

To jeszcze nie koniec harcerskich zajęć. OWR wraz z druhami z radomszczańskiego hufca zapraszają nastolatków na wyprawę polową do stanicy w Białym Brzegu. Wyruszają tam na dwa dni, we wtorek i środę (25-26.08).

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!