(© Wioletta Bąk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wójt gminy Żytno został dziś, 12 marca, skazany za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym

- Sąd uznaje go za winnego zarzucanego czynu i skazuje na grzywnę stu stawek po 30 złotych oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów przez dwa lata – orzekł sędzia Marcin Banaś z Sądu Rejonowego w Częstochowie.

Wyrok jest nieprawomocny, można spodziewać się apelacji.

Przypomnijmy wójt Żytna, Janusz C. został zatrzymany przez policję 19 grudnia 2010 roku w Kłomnicach w powiecie częstochowskim, po zbadaniu trzeźwości alkomat pokazał 0,92 promile.

Proces przez toczył się przed Sądem Rejonowym w Częstochowie.

Czytaj więcej w jutrzejszym wydaniu "Dziennika Łódzkiego".

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pies (gość)

A i właśnie pod kogo jest ustanawiane prawo.Jak chłopa zatrzyma policja pijanego na rowerze to wytacza mu się sprawę która jest załatwiana prawie natychmiastowo.I chłop płaci.A natomiast sprawa wójta ciągnie się i ciągnie.Czy wójt podlega innemu prawu,żyjemy w tej samej POLSCE,chyba że nie.To sory.

Benek (gość)

Proces trwał prawie półtora roku. Wyrok w drugiej instancji zapadnie może w grudniu 2012 roku. I wtedy minie dwa lata od czasu jak mu zabrali prawo jazdy. Wójt wpłaci te 3 tysiąc zł bo to 1/3 jego pensji i będzie miał wszystko gdzieś. Przewlekłość postępowania sądowego w Polsce jest porażająca