LUKS Strzałków pobił rekord. Lekkoatleci zdobyli podczas zawodów w Spale 18 medali

jd
Archiwum LUKS Strzałków
LUKS Strzałków może pochwalić się kolejnym osiągnięciem młodych lekkoatletów

18 razy stawali na podium w Spale zawodnicy LUKS Strzałków, podczas Indywidualnych Mistrzostw Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. - Każdy wyjazd na zawody wojewódzkie przynosi rekordowe osiągnięcia medalowe - podkreśla trener Daniel Wróblewski.

Wśród dziewcząt z gimnazjów złoto w pchnięciu kulą wywalczyła Wiktoria Fronczyk (21.40 m), Justyna Woźnicka była pierwsza na 60 m (8.13 s) i druga na 200 m (27.28 s), Natalia Wójcik była druga na 60 m (8.19 s) i pierwsza na 200 m (27.09 s), Julia Jaguścik zwyciężyła na 800 m (2:27.20 min.), Dominika Dąbrowska w skoku w dal była trzecia (4.30 m), złoto wywalczyła I sztafeta 4x200 m (Katarzyna Dudek, Julia Jaguścik, Klaudia Mielczarek i Justyna Woźnicka), srebrny medal II sztafeta (Natalia Wójcik, Martyna Wójcik, Dominika Dąbrowska i Marta Pluta).

Wśród gimnazjalistów dwa srebrne medale wywalczył Kacper Kaczmarczyk - na 60 m (7.60 s) i 200 m (24.48 s), Jakub Bracki był trzeci w skoku w dal (5.20 m), brązowy medal zdobyła też sztafeta 4x200 m (Kacper Kaczmarczyk, Jakub Bracki, Tomasz Bracki, Mateusz Drożdż).

W rywalizacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych Iga Daros może pochwalić się dwoma srebrnymi medalami - na 60 m (8.66 s) i na 200 m (28.90 s), złoty medal wywalczyła sztafeta 4x200 m (Iga Daros, Klaudia Szyler, Ada Dębska i Julia Sztangreciak).

Jakub Stolarski - w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych - zdobył brązowy medal na 60 m (7,37 s) oraz złoty na 200 m (23,45 s). jd