Jeśli nieodżałowany Hubert Wagner spogląda gdzieś z góry, to pewnie jest zadowolony, że pamięć o nim symbolizuje turniej z udziałem siatkarskich znakomitości.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jeśli nieodżałowany Hubert Wagner spogląda gdzieś z góry, to pewnie jest zadowolony, że pamięć o nim symbolizuje turniej z udziałem siatkarskich znakomitości. Siedem lat minęło od śmierci legendarnego "Kata", twórcy złotej drużyny mistrzów świata i zwycięzców igrzysk olimpijskich. Po raz siódmy też reprezentacja Polski oraz cały świat siatkówki wspomina Wagnera w atmosferze wielkiej imprezy. W tym roku memoriał Huberta Jerzego Wagnera po raz pierwszy odbywa się w Łodzi, szczycącej się najlepszymi kibicami w kraju.

Ostatni test przed mistrzostwami Europy w Turcji (1 - 13 września) może wzmocnić psychicznie naszą drużynę, bo ewentualne zwycięstwa będą mieć mocną wymowę. Stawka jest znakomita: Chiny - najlepsza drużyna Azji, Włochy - trzykrotny mistrz świata, zwycięzca sześciu z ostatnich dziesięciu finałów mistrzostw Europy (ostatnio 2005), ośmiokrotny triumfator Ligi Światowej, Hiszpania - aktualny mistrz kontynentu, Serbia - brązowy medalista ME, w składzie którego wciąż brylują mistrzowie olimpijscy z Sydney 2000. Wszystkie zespoły to finaliści przyszłorocznych mistrzostw świata i z wyjątkiem oczywiście Chin finaliści nadchodzących ME.

Nasza drużyna pozbawiona teraz trzech asów - Sebastiana Świderskiego, Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego - potrzebuje silnych bodźców, które będą wzmacniać wiarę w siebie młodszych zawodników, grających u boku Piotra Gruszki i Pawła Zagumnego. Takim bodźcem było zwycięstwo w Gdyni nad Francją (3:0), z którą Polacy spotkają się w grupie A ME w Izmirze. Kolejne mogą przynieść mecze w Arenie Łódź.

- W Łodzi zagramy z silnymi drużynami i jeśli udałoby nam się wygrać, byłoby super - mówi Daniel Pliński z PGE Skry Bełchatów. - Przede wszystkim jednak chcemy grać jak najlepiej, dobrze się bawić i bawić siatkówką publiczność - dodał.

Pliński to doświadczony zawodnik, wicemistrz świata z Japonii 2006. W zespole trenera Daniela Castellaniego jest jednak kilku siatkarzy dopiero aspirujących do miejsca w pierwszej szóstce. Już eliminacje MŚ w Gdyni pokazały, że na Bartosza Kurka, Jakuba Jarosza, Zbigniewa Bartmana, nieco starszego od nich Pawła Woickiego można już liczyć. Grają coraz bardziej regularnie, nabierają poczucia swojej wartości, a łódzkie mecze powinny pomóc Castellaniemu w wykuwaniu charakteru drużyny.Program VII Memoriału Wagnera

• Czwartek: o godz. 16.30 Polska A - Hiszpania, o 19 Serbia - Włochy
• Piątek: o 16.30 Polska A - Chiny, o 19 Polska B - Włochy
• Sobota: o 15 Polska B - Serbia, o 17.30 Hiszpania - Chiny
• Niedziela: o 10 mecz o 5 miejsce, o 12.30 o 3 miejsce, o 15 finał.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!