Obraz, zanim trafił do Radomska, przeszedł gruntowną renowację

Obraz, zanim trafił do Radomska, przeszedł gruntowną renowację (© fot. archiwum urzędu miasta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Olbrzymi obraz "Bitwa pod Grunwaldem" ze zbiorów Lwowskiego Muzeum Historycznego będzie można oglądać w Miejskim Domu Kultury. Do tego niecodziennego wydarzenia Radomsko przygotowuje się od dłuższego czasu. Nasza redakcja objęła nad nim patronat medialny.

Największy problem, który przyjdzie pokonać organizatorom ekspozycji to fakt, że obraz, choć mniej znany od dzieła Matejki, jest od niego większy. Ma wymiary 10 x 5 metrów. Dzieło ustawione zostanie na scenie MDK, będzie odpowiednio wyeksponowane i podświetlone.

Obraz będzie w Radomsku przez dwa pierwsze tygodnie maja. Radomszczanie mogą go oglądać w zorganizowanych grupach ale też indywidualnie. Grupowej prezentacji obrazu będą towarzyszyć dodatkowe "formy edukacyjne" (można wybrać dwie spośród trzech). Będą to: prezentacja filmu "Ciekawostki Grunwaldu", warsztaty tańca średniowiecznego i lekcja historyczna. Bilet wstępu na ekspozycję i zajęcia kosztuje 4 zł. Zgłoszenia dla grup przyjmuje dział edukacji MDK. Czas oglądania obrazu wraz z udziałem w zajęciach edukacyjnych to około 70 min.

"Bitwa pod Grunwaldem", która trafi do Radomska, powstała w 1910 roku, w 500 rocznicę bitwy. Autorami obrazu są Zygmunt Rozwadowski i Tadeusz Popiel. Obraz, poza Radomskiem, będzie wystawiony jeszcze tylko w pięciu miastach w Polsce.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!