Miejskie obchody ku czci św. Jadwigi Królowej tradycyjnie już stały się kulminacyjnym momentem Radomszczańskich Dni Rodziny.

W procesji z relikwiami patronki miasta udział wzięli mi. In. przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz tłumy radomszczan. Pierwszą stację „Święta Jadwiga Królowa, wzór sprawiedliwej władzy” przygotowano przy Urzędzie Miasta, drugą „Święta Jadwiga, krzewicielka oświaty i kultury” przy I Liceum Ogólnokształcącym, a trzecią „Święta Jadwiga opiekun cierpiących i ubogich” przy SPZOZ (ul. Armii Krajowej).

O godz. 18.30 w kościele św. Jadwigi Królowej rozpocznie się uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp seniora Stanisława Nowaka z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Radomska. O oprawę muzyczną procesji i mszy świętej zadbał Chór Cantabile.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

baboon (gość)

po odjęciu funcjonariouszy władzy świeckiej i kościelnej oraz przymuszonej młodzieży zostanie kilka osób bezinteresownych, szkoda