Skrzyżowanie ulic: Jagiellońskiej i Piastowskiej

Skrzyżowanie ulic: Jagiellońskiej i Piastowskiej (© Ireneusz Staszczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po pierwszym ataku zimy wielu kierowców krytykuje rozwiązania przyjęte na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Piastowską.

Remont ulicy Jagiellońskiej w Radomsku, jak zapewniali w imieniu inwestora urzędnicy z radomszczańskiego starostwa, miał poprawić bezpieczeństwo jazdy i rozwiązać problemy komunikacyjne w rejonie skrzyżowania z ulicą Piastowską. Rzeczywistość pokazuje jednak, że potwierdziły się powody do sceptycyzmu, że dopiero zimą okaże się czy nowe wysepki i wąskie skręty zdadzą egzamin.

W tym tygodniu, po pierwszym ataku zimy wielu kierowców krytykuje rozwiązania przyjęte na tym skrzyżowaniu. 

- Już latem były tam problemy, ale teraz na skrzyżowaniu i na wysepkach leży gruba warstwa śniegu, jeździć trzeba dosłownie po omacku - skarży Jan Barszcz, zawodowy kierowca z 35 letnim stażem.


- Do końca nie wiadomo, kiedy skręcić w lewo, a nieroztropna jazda może skutkować czołowym zderzeniem - dodaje inny radomszczanin. 


Zdaniem kierowców, jedynym wyjściem, które zapewni bezpieczeństwo w rejonie tego skrzyżowania jest całkowite usunięcie śniegu z jezdni oraz wysepek. I trzeba to zrobić łopatą.
- Bo zgarnięcie śniegu przez pług problemu nie rozwiązuje - dodają kierowcy.


W myśl podpisanego porozumienia między miastem i powiatem, zimowym utrzymaniem ulicy Piastowskiej i Jagiellońskiej w Radomsku (obie należą do dróg powiatowych) zajmuje się miasto. 
Zdaniem Sławomira Wojarskiego, zastępcy naczelnika wydziału planowania i inwestycji w urzędzie miasta, ulice w tym rejonie są systematycznie odśnieżane.

- Uwzględniając uwagi kierowców w ten rejon będą jednak również kierowani pracownicy zręcznymi maszynami do odśnieżania - obiecują magistraccy urzędnicy.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

blass (gość)

Powinna tam stanac bialo-czerwona tablica odblaskowa ze strzalkami przy lewoskrecie na Piastowska. Do tego lepsze oswietlenie i jakies odblaski na liniach.

Więcej na temat: