Trenerzy RAP Krzysztof Kowalski i Marek Kozak z urodzinowym tortem

Trenerzy RAP Krzysztof Kowalski i Marek Kozak z urodzinowym tortem (© Jacek Drożdż)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Radomszczańska Akademia Piłkarska (RAP), szkoląca najmłodszych adeptów piłki nożnej, właśnie obchodziła trzecie urodziny.

Radomszczańska Akademia Piłkarska, szkoląca najmłodszych adeptów piłki nożnej, właśnie obchodziła trzecie urodziny. Z tej okazji trenerzy spotkali się z rodzicami przyszłych piłkarskich gwiazd, był szampan i tort. Oczywiście w kształcie boiska.

Piłkarska przygoda RAP rozpoczęła się dokładnie w maju 2010 roku. - Uznaliśmy, że powinnyśmy rozpocząć naukę podstaw piłki nożnej wśród najmłodszych chłopców, którzy z czasem zasililiby szeregi zespołów juniorskich Mechanika Radomsko - wyjaśnia Krzysztof Kowalski, jeden z trenerów akademii. - Skorzystaliby na tym i ci chłopcy, i Mechanik... Takie mieliśmy plany, bo przecież każdy z chłopców i rodziców może wybrać inną drogę kariery sportowej...

Pierwsze treningi były skromne, pojawiało się na nich po kilku chłopców, ale z czasem zaczęło robić się coraz tłoczniej.
- Nie tylko prowadzimy treningi, ale organizujemy dla dzieci turnieje piłkarskie w Radomsku. Wyjeżdżamy też na rozgrywki, robimy obozy letnie i zimowe, wyjeżdżamy na mecze reprezentacji - wylicza Krzysztof Kowalski. - Poza tym udzielamy się jako RAP w różnych akcjach, imprezach... Dzieciaki rozwijają się u nas wszechstronnie, nie tylko sportowo.

Dzisiaj RAP to cztery grupy treningowe, w sumie ponad 100 chłopców i dziewcząt. Dodatkowo grupy podzielone są na bardziej i mniej zaawansowanych. - Jest tak dużo osób, że musieliśmy podjąć decyzję o dokonaniu takiego podziału - dodaje trener. - Ale to oznacza również, że w RAP znajdzie się miejsce dla każdego chętnego do uprawiania sportu, bez względu na to, jakie będzie prezentował umiejętności.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!