RAP Radomsko ma 3 lata. Akademia Piłkarska obchodziła urodziny

Radomszczańska Akademia Piłkarska (RAP), szkoląca najmłodszych adeptów piłki nożnej, właśnie obchodziła trzecie urodziny.

Trenerzy RAP Krzysztof Kowalski i Marek Kozak z urodzinowym tortem
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Trenerzy RAP Krzysztof Kowalski i Marek Kozak z urodzinowym tortem (© Jacek Drożdż)

Radomszczańska Akademia Piłkarska, szkoląca najmłodszych adeptów piłki nożnej, właśnie obchodziła trzecie urodziny. Z tej okazji trenerzy spotkali się z rodzicami przyszłych piłkarskich gwiazd, był szampan i tort. Oczywiście w kształcie boiska.

Piłkarska przygoda RAP rozpoczęła się dokładnie w maju 2010 roku. - Uznaliśmy, że powinnyśmy rozpocząć naukę podstaw piłki nożnej wśród najmłodszych chłopców, którzy z czasem zasililiby szeregi zespołów juniorskich Mechanika Radomsko - wyjaśnia Krzysztof Kowalski, jeden z trenerów akademii. - Skorzystaliby na tym i ci chłopcy, i Mechanik... Takie mieliśmy plany, bo przecież każdy z chłopców i rodziców może wybrać inną drogę kariery sportowej...

Pierwsze treningi były skromne, pojawiało się na nich po kilku chłopców, ale z czasem zaczęło robić się coraz tłoczniej.
- Nie tylko prowadzimy treningi, ale organizujemy dla dzieci turnieje piłkarskie w Radomsku. Wyjeżdżamy też na rozgrywki, robimy obozy letnie i zimowe, wyjeżdżamy na mecze reprezentacji - wylicza Krzysztof Kowalski. - Poza tym udzielamy się jako RAP w różnych akcjach, imprezach... Dzieciaki rozwijają się u nas wszechstronnie, nie tylko sportowo.

Dzisiaj RAP to cztery grupy treningowe, w sumie ponad 100 chłopców i dziewcząt. Dodatkowo grupy podzielone są na bardziej i mniej zaawansowanych. - Jest tak dużo osób, że musieliśmy podjąć decyzję o dokonaniu takiego podziału - dodaje trener. - Ale to oznacza również, że w RAP znajdzie się miejsce dla każdego chętnego do up
∨ Czytaj dalej

rawiania sportu, bez względu na to, jakie będzie prezentował umiejętności.

Więcej na temat

Komentarze (1)

Wybierz kategorię