"Rok Reymontowski" w Strzałkowie

"Rok Reymontowski" w Strzałkowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie w pierwszych tygodniach wakacji zorganizowała warsztaty literackie dla dzieci ph. "Być jak Reymont, pisać jak Reymont", wpisujące się w obchody "Roku Reymontowskiego". Projekt ten został zrealizowany dzięki środkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a zajęcia poprowadziła Elżbieta Stępień, poetka pochodząca ze Strzałkowa.

Dzieci podczas pięciu spotkań brały udział w kreatywnych ćwiczeniach i zabawach językowych, jak również tworzyły wiersze i opowiadania, opisujące piękno swojej małej ojczyzny. W ramach projektu zorganizowano również wycieczkę do Kobiel Wielkich - miejsca narodzin Władysława Stanisława Reymonta, dzięki czemu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o wybitnym nobliście o ciekawostki z jego życia.

Beata Merta, GBP w Strzałkowie

Zobacz także: Urodziny Reymonta na Reymonta czyli wielka ludowa wycinanka w Radomsku [ZDJĘCIA+FILM]


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!