Są plany tworzenia nowego centrum handlowego... w okolicy ul. Sierakowskiego i Warszyca

Są plany tworzenia nowego centrum handlowego... w okolicy ul. Sierakowskiego i Warszyca. Radni zaskoczeni: "powstaje coś, o czym nie wiemy..."

Na ul
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Na ul. Sierakowskiego ma powstać zjazd do nowo planowanego kompleksu handlowego (© Jacek Drożdż)

W czasie gdy trwały debaty wokół lokalizacji ewentualnych galerii handlowo-usługowych w centrum Radomska, a radni spierali się nad kształtem planu zagospodarowania przestrzennego, niepostrzeżenie pojawił się inny projekt dużego centrum handlowego w Radomsku.

I jak się dowiadujemy, może on zdystansować dotychczasowe plany wielkich, jak na powiatowe miasto inwestycji, o których tak wiele mówiło się (o sprawie pisaliśmy m.in. wczoraj) w ostatnim czasie - galerie na terenach pofabrycznych Metalurgii, na łąkach przy ul. Brzeźnickiej czy na miejskiej działce przy ul. Kościuszki.
Czwarty kompleks handlowo-usługowy miałby się mieścić na prywatnych terenach należących do dużego radomszczańskiego przedsiębiorcy - w okolicy ul. Sierakowskiego i Warszyca. Ujawnienie projektu tworzenia tego kompleksu wywołało burzę, m.in. wśród niektórych radnych.

- Dla mnie ta cała sytuacja jest niejednoznaczna - mówi Łukasz Więcek, miejski radny (PO), który sprawdzał szczegóły sprawy. - Okazało się, że w centrum miasta powstaje coś, o czym nie wiemy. Magistrat wydał zgodę na budowę pięciu obiektów przy ulicy Sierakowskiego, każdy o powierzchni do 2000 m kw., ale połączonych łącznikiem. A jeśli jest łącznik, to nie będzie to już pięć osobnych supermarketów, ale jeden obiekt wielkopowierzchniowy.

Tymczasem uzyskanie zgody na budowę obiektu wielkopowierzchniowego trwa bardzo długo i wymaga skomplikowanych uzgodnień.

Szczegóły w najnowszym wydaniu tygodnika "Co Nowego", w piątek 24 lutego z "Dziennikiem Łódzkim".

∨ Czytaj dalej

Więcej na temat

Komentarze (43)

avatar
avatar
używaj_mózgu (gość)

Ludzie! Jak można napisać długaśny post nie używając ani jednego przecinka czy kropki? Przecież wychodzi z tego kompletny bełkot!

avatar
Ryszard (gość)

Tylko za co mamy kupować w tych marketach. Nastawiają Galerii, a gdzie zakłady pracy z prawdziwego zdarzenia..?!

avatar
ale sciema (gość)

dla dobra miasta to tylko dobre decyzje czy my mlodzi to przedszkole bezmuzgowcy nierozumni umiemy liczyc 5x2000 kto pani dal prawo do takiego wyliczania moze to wyliczanka pani interesow mamy juz dosc niemarnuj nam mlodosci 5x NIE

avatar
mieszkaniec r-ska (gość)

w tym mieście nie powstanie nic, za dużo tych u władzy ma swoje interesy. W tym mieście nic nie umieją zrobić, jeden drugiemu podkłada nogi. Boją się zbudować coś porządnego, wolą żeby mieszkańcy wywozili kasę do miast ościennych. Najlepiej im wychodzi otwieranie zakładów, które tak naprawdę są obozami pracy, ludzie tam idą bo wychodzą z założenia,że lepiej mieć tysiąc zł niż nic. Ci niby "biznesmeni i urzędasy" skutecznie blokują rozwój miasta, powstawanie fajnych projektów bo boja się o swoje interesy i konkurencję. Najlepiej im wychodzi zebrać się na spotkaniu biznesowym i ustalić jednakowe płace dla wszystkich pracowników ale oczywiście te najniższe, żeby tylko robole robili i nic się nie odzywali bo przecież wszędzie tak mają i płaca. Zatrzymywać młodych a nie odstraszać, rozwijać się, stwarzać perspektywy, dążyć do nowoczesności!!

avatar
/ (gość) roni

nie ściema???? a ty się tak dzielisz wiedzą, jak można zarobić duże pieniądze boś jakiś anioł czy co? nikt tego by nie zrobił, to nie leży w naturze człowieka, no chyba że to jakieś oszustwo

avatar
/ (gość) z boku

Mają koncesję, musiano uchwałę miasta zmieniać przecież - no ale dla takiego inwestora trzeba! Inni muszą przestrzegać normalnych przepisów.

avatar
roni (gość)

Witam. Chcę Ci zaprezentować prawdziwy i w 100% pewny sposób na duże dochody. To jest program który zmieni Twoje życie! Swoją przygodę zacząłem dokładnie 8 miesięcy temu. Wtedy nie myślałem że w internecie można naprawdę tyle zarobić! Spróbowałem z ciekawości i ku memu zdziwieniu zarobiłem (w ciągu jednego miesiąca) 689zł z groszami.To było przecudne uczucie móc wypłacić tyle pieniędzy ale to nie wszystko! Zacząłem być bardziej aktywny na tej stronie i polecałem ją innym użytkownikom. Gdy minął kolejny miesiąc na moim koncie było ponad 4x więcej! dokładnie 2943zł z groszami! w ciągu tych 8 miesięcy zdążyłem zarobić grubo ponad 20.000zł niemożliwe?! MOŻLIWE! Sprawdź sam jeśli dalej nie wierzysz pod tym linkiem http://kasiora.latwy.pl Wystarczy że spróbujesz się na niej zareklamować oraz zostawisz włączony baner dzięki któremu zostajesz punkty. Obiecuje Ci że za nic tutaj nie zapłacisz, rejestracja jest darmowa, nic na tym nie stracisz! Jedynie co możesz to zyskać. Jeśli masz jakieś wątpliwości to wejdź w linka a przekonasz się że mówię prawdę! POLECAM BO NAPRAWDĘ WARTO! TO NIE JEST ŻADNA ŚCIEMA!

avatar
gość (gość) z boku

A kto zapłaci kasę za bankiet bo sala niczego sobie i alkohol można już pić.Co się nie załatwi.Od kobiet nie wypada w dniu ich święta brać kasę.

avatar
Ewa (gość) Wiktor

Masz rację Wiktorze aby dyskutować kto co i jak również proponuję zapoznać się z informacjami opisanymi i umotywowanymi na stronie Radomsko 24 kub blogu Łukasza.

avatar
Wiktor (gość)

Na Radomsko24.pl Pan Łukasz Więcek bardziej szczegółowo opisał tą sytuację. Przeczytajcie i zrozumiecie o co chodzi.

avatar
nos (gość) mieszkaniec

Zafundowano Ci gościu galeryjki na Sierakowskiego i czego jęczysz.Trzeba było się zastanowić na kogo głosować.A nie płakać nad rozlanym mlekiem.

avatar
mieszkaniec (gość)

sadze ze niema co tutaj obwiniać radnych przecież patio to sprawa pani prezydent i jej wojska ta sama sytuacja jest na sierakowskiego. jeszcze słyszałem ze jednemu z przedsiebiorców pani prezydent chce zrobic droge do hali za kilka milionów na strefie inwestycyjnej podziwiam panią prezydent za jej łaskawośc dla przedsiebiorców w koncu ktos musi dac na kampanie mysle że społecznosc radomska sie opamieta i już nie bedzie głosowac na nia za to co robi

Wybierz kategorię