Soczewki kontaktowe nagrają wideo i naładują się poprzez mrugnięcie okiem Soczewki kontaktowe nagrają wideo i naładują się poprzez mrugnięcie okiem

Soczewki kontaktowe nagrają wideo i naładują się poprzez mrugnięcie okiem (© pixabay.com)

O soczewkach-kamerach mówiło się już od dawna. Okazuje się jednak, że firma Sony postanowiła opatentować ten przełomowy wynalazek. Soczewki kontaktowe z wbudowanym aparatem mają się ładować poprzez mrugnięcie okiem i umożliwią połączenie ze smartfonem.

Jak ma działać taka magiczna soczewka? Całość polega na prostym zestawie styków, które oplatają źrenicę oka i skupiają się w jednym punkcie - sercu soczewki. To wszystko, tylko wykonane w skali mikro, ma zagwarantować możliwość szybkiej rejestracji rzeczywistości i jej zapis od razu - w formie cyfrowej na smartfonie.

W momencie otwarcia oka odpowiednie złącza ukryte w soczewce będą odpowiedzialne za wyzwalanie "migawki". A do tego cały mechanizm będzie się ładował poprzez każdy ruch okiem.W soczewce zmieści się też antena, dzięki której przedmiot będzie mógł łączyć się za pomocą WiFi ze smartfonem. Opatentowany pomysł zawiera także informację o budowie specjalnego elektroluminescencyjnego ekranu dzięki którym nagrywany obraz będzie można oglądać w czasie rzeczywistym.
Zobaczcie też: Samochody, które potrafią same parkować. Taka czeka nas przyszłość? Sprawdziliśmy to! [WIDEO]


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!