Sztangiści LKS Dobryszyce najlepsi podczas turnieju w Zamościu [ZDJĘCIA]

jd
Archiwum LKS/Jacek Drożdż
Osiem medali dla LKS Dobryszyce z Zamościu, UMLKS Radomsko przywiózł jeden krążek

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów w Zamościu zdecydowanie wygrali sztangiści LKS Dobryszyce. Zawodnicy Sebastiana Ołubka zdobyli osiem medali i w klasyfikacji drużynowej zajęli pierwsze miejsce z 78 punktami.

W Zamościu dźwigali zawodnicy do 15 i 17 lat. Wśród dziewcząt do lat 15 błysnęła Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko. Zawodniczka trenera Sławomira Bery w debiucie zdobyła złoty medal w kat. wagowej do 44 kg z wynikiem w dwuboju 94 kg.

W tej kategorii wiekowej medale wywalczyli jeszcze Klaudia Winkler z LKS – srebrny w wadze +75 kg z wynikiem 121 kg oraz złoty Patryk Barański, również z LKS w wadze do 62 kg z wynikiem 180 kg.

Wśród starszych Honorata Kołosowska była druga w wadze do 48 kg (98 kg), Monika Szymanek wygrała w kategorii 53 kg (146 kg), drugie miejsce zajęła też Oliwia Średzińska w kat. 90 kg (171 kg).

W rywalizacji chłopców Jakub Gocałek w wadze do 77 kg był drugi (244 kg), w wadze do 85 kg srebrny medal wywalczył również Łukasz Hyla (255 kg), Olaf Pasikowski zwyciężył natomiast wśród najcięższych (+105 kg) wynikiem 312 kg. Wszyscy to zawodnicy z Dobryszyc.

Drużynowo turniej wygrał LKS Dobryszyce, UMLKS Radomsko był 30. na 50 klubów. Łódzkie zajęło drugie miejsce wśród województw.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani