Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku mają niezwykłych gości. Przyjechali do nich rówieśnicy z francuskiego Rennes w Bretanii. Zobaczcie jak wyglądała ta wymiana i dokąd wybrali się uczniowie!

Uczestnicy wymiany, poza przyjemnościami, mają też obowiązki. Realizują oni bowiem projekt, mający na celu między innymi pogłębienie więzi między francuskim Rennes w Bretanii i Radomskiem oraz umożliwienie gościom poznania historii, tradycji i kultury polskiej i regionalnej. W związku z tym, obie strony w niedzielę spotkały się w szkole, gdzie w grupach wykonywały powierzone im zadania. Ciąg dalszy ich pracy nastąpi w środę, a efekty można będzie obejrzeć w piątek, 1. lutego o godz. 17.00 w na uroczystym pożegnaniu w II Liceum Ogólnokształcącym.

Ponadto, w poniedziałek uczniowie zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau. Obfite opady śniegu nie przeszkodziły w odbyciu tej wstrząsającej dla wszystkich lekcji historii. Motto tego dnia brzmiało "Nie miejsce, ale zbrodnia człowieka hańbi".

Wtorek minął pod hasłem "Ojczyzna swoja każdemu milsza". Młodzież pojechała do Warszawy, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziła Stare Miasto i Łazienki oraz miała możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy w Centrum Nauki Kopernik. Spacer po parku nie mógł jednak odbyć się bez porządnej bitwy na śnieżki Francuzi vs. Polacy.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!