(© Archiwum NaszeMiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przedstawiciele władz Radomska złożyli urodzinowe życzenia Tadeuszowi Różewiczowi.

9 października to w dzień urodzin Tadeusza Różewicza. „Z okazji 91. urodzin mieszkańcy oraz władze samorządowe miasta Radomska składają Panu Tadeuszowi Różewiczowi serdeczne życzenia zdrowia, osobistej pomyślności oraz twórczej aktywności dla dobra kultury polskiej” – takie życzenia przesłali wielkiemu dramatopisarzowi przedstawiciele władz Radomska.


Trzem utalentowanym braciom Różewiczom poświęcona jest trwająca właśnie kolejna edycja Różewicz Open Festiwal, jedynego wydarzenia w Polsce poświęconego twórczości wybitnych synów ziemi radomszczańskiej – Janusza, Tadeusza i Stanisława.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

F A S C Y N A C J A (gość)

Och, ta przesadna i namolna fascynacja Różewiczami, stawianie ich przed większymi od nich, dlatego tylko, że urodzili się w Radomsku,trąci zakompleksieniem władz i organizatorów okolicznościowych imprez.Wiadomo przecież, że omijali oni Radomsko, nie darząc miasta przesadnym sentymentem.Podobnie czynił to światowej sławy dyrygent Jerzy Semkow, omijając Radomsko.Jeżeli nie wierzycie, zapytajcie ile razy i kiedy był on na grobie swoich rodziców na cmentarzu w Radomsku.Pozdrawiam dyskutantów.

irena (gość)

Tadeusz Różewicz ma właściwy stosunek do władz miasta Radomska i miejscowego społeczęństwa i właściwie je ocenia. Zawsze ignorował swoje pochodzenia z tego miasta. Władze Radomska mimo to pchaja się na siłę tylko dla własnego interesu medialnego. Takie życzenia składają też inne miejscowości.