(© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

UPAŁ W ŁODZI| Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego ostrzega przed upałem. Termometry w Łodzi mogą pokazać nawet 34 stopnie Celsjusza

W województwie łódzkim znowu będzie bardzo gorąco. Przed upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla regionu łódzkiego wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, które obowiązuje do piątku wieczorem. Termometry w najbliższych dniach mogą wskazać nawet 34 stopnie Celsjusza.

- W dniu 9 sierpnia przewiduje się temperaturę maksymalną od 29°C na północy do 31°C na południu województwa łódzkiego. W kolejnych dniach prognozowana temperatura maksymalna od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w całym okresie od 19°C do 21°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90% - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.Pamiętajmy, że podczas upałów należy unikać przebywania na pełnym słońcu i wychodzenia z domu, uzupełniać płyny, ograniczyć wysiłek fizyczny i chronić głowę i skórę przed słońcem. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać w stojącym na słońcu samochodzie dzieci i zwierząt - temperatura może tam sięgnąć 60 stopni. Kilka dni temu upał zakończył się tragicznie dla 37-letniego mężczyzny. We wtorek, 1 sierpnia, nieprzytomnego 37-latka wyciągnęli z samochodu, zaparkowanego w pełnym słońcu, mieszkańcy Pabianic. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia.

Upał w Łódzkiem. Siedział w samochodzie w pełnym słońcu w Pabianicach. 37-latek zmarł z przegrzania?

Rekordowe upały

Najwyższa w regionie temperatura to 38 stopni - zanotowano ją w 1993 r. w Sulejowie. Rekord Łodzi to 37,6 stopnia. Padł dwa razy: 1 sierpnia 1997 r i 8 sierpnia 2015 r.

Rekord Polski to 40,2 stopnie zanotowane w 1921 r. w Prószkowie koło Opola.
mt


Czytaj też:Upały w Łodzi. W szpitalach brakuje łóżek

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

Pogoda

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!