Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W PUP w Radomsku ruszają nabory na kolejne formy aktywizacji osób bezrobotnych

nm
fot. NaszeMiasto.pl
W PUP w Radomsku ruszają nabory na kolejne formy aktywizacji osób bezrobotnych.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku ruszają nabory na kolejne formy aktywizacji osób bezrobotnych.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje o naborze wniosków o:

- zorganizowanie prac interwencyjnych,
- zorganizowanie robót publicznych,
- zorganizowanie prac społecznie użytecznych,
- refundację wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia,
- refundację składek na ubezpieczenie społeczne za skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia, którzy podejmują zatrudnienie po raz pierwszy w życiu.

Wnioski przyjmowane będą w biurze podawczym Powiatowego Urzędu Pracy (sala obsługi klientów) w terminie od 25 stycznia 2016 r. do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację w/w form wsparcia w 2016 r.

Prace interwencyjne

Prace interwencyjne to zatrudnienie w okresie do 6 miesięcy osoby bezrobotnej przez pracodawcę, które nastąpiło w wyniku umowy zawartej między pracodawcą a powiatowym urzędem pracy. Ma ono na celu wsparcie osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy, dla których został określony przez doradcę klienta w wyniku analizy sytuacji oraz indywidualnego planu działania - II profil pomocy, zgodnie z art. 33 ust. 2c pkt 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2015r., poz. 149 z późn. zm.)

Roboty publiczne
Roboty publiczne to zatrudnienie bezrobotnego w okresie do 6 miesięcy przy wykonywaniu prac organizowanych przez gminy, organizacje pozarządowe statutowo zajmujące się problematyką: ochrony środowiska, kultury, oświaty, kultury fizycznej i turystyki, opieki zdrowotnej, bezrobocia oraz pomocy społecznej, spółki wodne i ich związki jeżeli prace te są finansowane lub dofinansowane ze środków samorządu terytorialnego, budżetu państwa, funduszy celowych, organizacji pozarządowych, spółek wodnych i ich związków. W ramach robót publicznych mogą być kierowane osoby zarejestrowane jako bezrobotne w PUP, dla których został określony przez doradcę klienta w wyniku analizy sytuacji oraz indywidualnego planu działania - II profil pomocy, zgodnie z art. 33 ust. 2c pkt 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2015r., poz. 149 z późn. zm)

Prace społecznie użyteczne
Prace społecznie użyteczne to prace wykonywane przez bezrobotnych bez prawa do zasiłku, na skutek skierowania przez starostę, organizowane przez gminę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, organizacjach lub instytucjach statutowo zajmujących się pomocą charytatywną lub na rzecz społeczności lokalnej.
Do prac społecznie użytecznych kierowani są bezrobotni bez prawa do zasiłku, korzystający ze świadczeń z pomocy społecznej, wskazani przez ośrodek pomocy społecznej.
Bezrobotny wykonuje prace społecznie użyteczne na terenie gminy w wymiarze do 10 godzin tygodniowo przy czym zachowuje status osoby bezrobotnej.

Refundacja wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia
Starosta może, na podstawie zawartej umowy, przyznać pracodawcy lub przedsiębiorcy refundację wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia.

Refundacja wynagrodzenia przysługuje przez okres:
1) 12 miesięcy – w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 50 lat, a nie ukończył 60 lat lub
2) 24 miesięcy – w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 60 lat.

Refundacja wynagrodzenia przysługuje w kwocie określonej w umowie, nie wyższej jednak niż połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie obowiązującego w dniu zawarcia umowy, za każdego zatrudnionego bezrobotnego.

Refundacja składek na ubezpieczenia społeczne za skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia, którzy podejmują zatrudnienie po raz pierwszy w życiu

Starosta może, na podstawie zawartej umowy, refundować pracodawcy koszty poniesione na składki na ubezpieczenia społeczne należne od pracodawcy za skierowanych do pracy bezrobotnych do 30 roku życia, którzy podejmują zatrudnienie po raz pierwszy w życiu.

Refundacja kosztów poniesionych na składki na ubezpieczenia społeczne przysługuje przez okres do 12 miesięcy w kwocie określonej w umowie, nie wyższej jednak niż połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie obowiązującego w dniu zawarcia umowy, za każdego zatrudnionego bezrobotnego.

Uwaga:

Przyznanie wsparcia osobie bezrobotnej jest uzależnione od jej profilu pomocy, który zostanie ustalony w wyniku analizy sytuacji i szans na rynku pracy oraz indywidualnego planu działania ustalonego z doradcą klienta w urzędzie.

Zasady wyżej wymienionych form oraz wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.pup-radomsko.pl w zakładce Dla pracodawców.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku, pok. nr 14 oraz pod nr tel.: 44 683 73 56 do 58. nr wew. 65.

Informacja PUP w Radomsku

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto