Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (© archiwum naszemiasto.pl)

Jakie warsztaty, zajęcia i imprezy przygotowały dla najmłodszych (i nie tylko) na sierpniowe dni pracownicy miejskich placówek w Radomsku?

Wakacje na półmetku. Ci, którzy nie skorzystali jeszcze z oferty miejskich placówek, mają na to cały miesiąc. W sierpniu również nie zabraknie atrakcji. MDK zaprasza np. na „Kolorowy rejs” - cykl zajęć edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku 7-12 lat, warsztaty rękodzieła i kolejną odsłonę „Lego Przygody” (22.08, godz.10- 12 i 12.30 - 14.30 , opłata 10 zł za osobę).

W ramach cyklu „Sztuka w Parku Świętojańskim”odbędą się trzy wydarzenia - Koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej i Gości, monokomedia „Sex prochy i rock’n’roll” w wykonaniu Huberta Jarczaka oraz ekopiknik z koncertem zespołu „Chwila nieuwagi”.

Pracownicy biblioteki na sierpień zaplanowali m. in. „Kłamstwa kozy” - spektakl kukiełkowy dla dzieci w wykonaniu teatru lalek „Pinokio” (4.08., godz. 12) i „Cud nad Wisłą” - spotkanie z pisarzem Mariuszem Urbankiem w 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej (10.08, godz. 17). Wciąż zachęcają także dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych konkursach plastycznych.

6 sierpnia w Zagrodzie Tatarskiej odbędzie się Koncert Chóru „Złocisty Promień”, tydzień później w Galerii Muzeum wystąpi zespół „Impresja”. Na 20 sierpnia w Zagrodzie zaplanowano występ grupy „Tramblanka” z Opoczna, a na zakończenie wakacji Festyn Ludowy. Będą także zajęcia dla dzieci: od 1 do 4 sierpnia w Muzeum zostaną zorganizowane letnie warsztaty plastyczne, a 6 sierpnia - rodzinne warsztaty.

Na drugi miesiąc wakacji zaplanowano też wycieczki, Muzeum organizuje wyjazd do Nieborowa, Arkadii i Żelazowej Woli, a MDK do Czarodziejskiej Zagrody, Spalskiego Parku Krajobrazowego i Ogrodu Botanicznego.

A już w najbliższą niedzielę o godz. 17 MDK zaprasza do Parku Świętojańskiego na koncert Pawła Orkisza. Pracownicy Muzeum zaplanowali natomiast rodzinny rajd rowerowy, który zakończy się w Zagrodzie Tatarskiej. Start o godz. 11 spod Muzeum.

Wakacje na sportowo

Sporo atrakcji czeka w sierpniu na miłośników aktywnego wypoczynku.
Już w środę (2 sierpnia) w miasteczku ruchu drogowego odbędzie się kolejna edycja gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych.

Z kolei w najbliższy piątek (4 sierpnia) na Orliku odbędzie się Wakacyjny Turniej o Puchar Lata. Początek zmagań o godz. 16. Kolejne turnieje odbędą się 11 i 18 sierpnia.

W sierpniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku zaprasza na półkolonie. Pierwsze odbędą się w dnich 14-18 sierpnia, drugie między 21 a 25.
Z kolei 15 sierpnia na strzelnicy przy Piaskowej odbędą się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w strzelectwie sportowym juniorów i seniorów.

Nie zabraknie również akcentów rowerowych. Na sierpień zaplanowano m.in. Tour de Radomsko, rajd Śladami Leszka Czarnego oraz festiwal rowerowy.

Zobacz także: Czy powinniśmy sugerować się ostrzeżeniami MSZ podczas planowania wakacji?

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!