Jakub "Jacob" Bartnik jest projektantem mody działającym pod pseudonimem Jacob Birge © http://projectrunway.tvn.pl
[3/4]

Kuba "Jacob" Bartnik z Radomska wygrał Project Runway

Jakub "Jacob" Bartnik jest projektantem mody działającym pod pseudonimem Jacob Birge. Laureat konkursu OFF Fashion, dzięki któremu rozpoczął naukę na największej skandynawskiej uczelni - TEKO w Danii. Po dwóch latach przeniósł się do Edynburga, aby kontynuować edukację na prestiżowej uczelni University of Edinburgh, gdzie uzyskał tytuł BA (Hons) w 2012 roku. Jego kolekcja dyplomowa była pokazywana podczas Graduate Fashion Week w Londynie. Po ukończeniu studiów otrzymał grant z programu Starter for 6 na założenie własnej marki – Jacob Birge Vision, która dwukrotnie pokazywała swoje kolekcje podczas Tygodnia mody w Londynie. Współpracował ze stylistami Lady Gagi, Jessie J i Ady Szulc. W 2013 roku był nominowany do dwóch międzynarodowych nagród: WGSN Global Fashion Awards i Scottish Fashion Awards.
Jego prace były publikowane w magazynach Vogue, Glamour, Harper’s Bazaar, Trendland, Wanderland, Idol, Fabolous i wielu innych.
(źródło: http://projectrunway.tvn.pl/uczestnicy,2494,p/jakub-jacob-bartnik,2427.html)


Oprócz projektowania Jakub zajmuje się również produkcją muzyki elektronicznej, instalacji audiowizualnych i produkcją filmów mody.

Czytaj więcej o Kubie w kolejnych wydaniach "Dziennika Łódzkiego".