ZSEE z Radomska w składzie Rady Sektorowej ds. Kompetencji IT

Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku jako jedna z trzech szkół w Polsce został członkiem prestiżowej Rady Sektorowej ds. Kompetencji IT. Jej reprezentantem jest Mirosław Dratwiński – wicedyrektor szkoły.
Celami działania Rady, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji są m.in.  monitorowanie potrzeb pracodawców z sektora IT oraz instytucjonalnych użytkowników rozwiązań informatycznych,monitorowanie poziomu kompetencji pracowników, modelowanie zmian edukacji formalnej i pozaformalnej w pożądanych kierunkach. 

Działania te są niezbędne wobec widocznego deficytu specjalistów IT oraz szacowanemu wzrostowi
zapotrzebowania rynku pracy na informatyków. Rada prowadzi je w ścisłej współpracy z pracodawcami sektora IT i ich organizacjami oraz z instytucjami edukacji wszystkich szczebli.

Wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT wynika z rozwoju zastosowań teleinformatyki we wszystkich dziedzinach gospodarki i administracji, dlatego pilnym zadaniem jest rozbudowa systemu kształcenia specjalistów. W
najbliższych latach będzie rosło zapotrzebowanie na inżynierów i programistów tworzących sprzęt i
oprogramowanie w firmach informatycznych, a także na specjalistów wdrażających, utrzymujących i rozwijających systemy w przedsiębiorstwach, w administracji publicznej, w innych instytucjach i organizacjach.

Możliwość współpracy z innymi członkami Rady jak m. in. Microsoft Sp. z o.o, Samsung Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rozwoju czy Akademia  Górniczo-Hutnicza w Krakowie w zakresie badań kwalifikacji i kompetencji informatycznych jest dla szkoły ogromnym wyróżnieniem.

13 czerwca w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie odbyło się drugie posiedzenie Rady Sektorowej. W trakcie posiedzenia omówiono m.in. propozycje zmian Regulaminu Działania Rady oraz przeprowadzono wybory uzupełniające skład Prezydium Rady.

Głównymi punktami posiedzenia były: omówienie prac od 15 grudnia 2016 r. (od posiedzenia inauguracyjnego), przedstawienie zamierzeń Rady i działań jej przedstawicieli do końca bieżącego roku oraz dyskusje robocze w komitetach. Więcej informacji na stronie radasektorowa.pl

Informacja ZSSE w Radomsku (Aneta Jędrzejczyk)

Zobacz także: Radomsko: Najlepsi gimnazjaliści i sportowcy nagrodzeni przez prezydenta [ZDJĘCIA+FILM]

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!