Historyczny sukces młodych sportowców z Radomska i powiatu. Zdobyli 10 medali Mistrzostw Województwa. ZDJĘCIA

W starostwie powiatowym w Radomsku podsumowano wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szk. 2022/23 Jacek Drożdż
10 medali Mistrzostw Województwa zdobyli młodzi sportowcy z Radomska i powiatu. To historyczny sukces

Historyczny sukces młodych sportowców z Radomska i powiatu

W czwartek, 22 czerwca, w starostwie powiatowym w Radomsku podsumowano wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szk. 2022/23. Jak podkreślał Ryszard Kucharski, przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Radomsku, sportowcy z Radomska i powiatu radomszczańskiego zdobyli 10 medali Mistrzostw Województwa.

- To historyczny sukces, bo takiej liczby medali młodzi sportowcy z Radomska i powiatu nie zdobyli od początku istnienia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego – mówił Ryszard Kucharski.

Z 10 medali mistrzostw województwa zdobytych przez młodych sportowców z Radomska i powiatu radomszczańskiego, 2 to medale złote, 3 to krążki srebrne i do tego 5 brązowych.

• 2 brązowe: dziewczęta z I LO Radomsko o w unihokeju i chłopcy z ZSE-E Radomsko w sztafecie 4x400 m

Ponadto sportowcy z Radomska i powiatu zajęli 4 miejsca czwarte oraz po 10 miejsc piątych i szóstych.

W zawodach centralnych brali udział chłopcy z PSP nr 7 w Radomsku, którzy zajęli 12 miejsce w kraju w drużynowym tenisie stołowym.

W Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewczęta z PSP w Przedborzu zajęły trzecie miejsce.

Listy nagrodzonych uczniów i nauczycieli w galerii zdjęć.