MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie rozbudowa strefy inwestycyjnej w Radomsku. Ruszył przetarg

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Miasto Radomsko przygotowuje się do jednej z największych inwestycji ostatnich lat. Właśnie został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy strefy inwestycyjnej. Dzięki realizacji tej inwestycji otworzą się nowe perspektywy dla biznesu i mieszkańców.

Inwestycja obejmuje uzbrojenie terenów inwestycyjnych i rozbudowę infrastruktury drogowej do obsługi strefy inwestycyjnej oraz połączenie siecią wodociągową i siecią kanalizacji sanitarnej obszaru terenów inwestycyjnych już funkcjonujących i zajętych produkcją z nowopowstałymi terenami inwestycyjnymi. Obszar ten stanowi spójne funkcjonalnie tereny inwestycyjne, a budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej i technicznej, sieci wodociągowej oraz sanitarnej da możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji na 60 ha terenów.

Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia zdolności inwestycyjnej w strefie przemysłowej, stworzenia lepszych warunków prowadzenia działalności i wzrostu konkurencyjności. Spowoduje pobudzenie aktywności inwestycyjnej, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i powstanie nowych miejsc pracy.

Planowane jest także połączenie strefy z ul. Krasickiego oraz ul. Jerzego Słowińskiego z ul. Unii Europejskiej, co umożliwi otwarcie terenów po drugiej stronie. Wszystkie nowe drogi będą wyposażone w odwodnienie i oświetlenie. W przypadku ul. Jana Kazimierza i ul. Marysieńki powstanie także kanalizacja sanitarna dla mieszkańców.

Finansowanie tego przedsięwzięcia zostało już zapewnione. Miasto Radomsko pozyskało 68,6 mln złotych, co stanowi 98 proc. całkowitej wartości inwestycji, a środki te pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas do 14 czerwca, by złożyć swoje oferty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto