Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpieczniej w mieszkaniach administrowanych przez TBS w Radomsku

artykuł sponsorowany
Towarzystwo Budownictwa Społecznego podejmuje systematyczne działania w celu zabezpieczenia mieszkańców zasobów miejskich pod względem drożności kominów i wentylacyji.

Zima to czas, w którym lokatorzy mieszkań ogrzewanych węglem szczególnie powinni zwracać uwagę na bezpieczeństwo.

Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim wyeliminowanie zatruć tlenkiem węgla oraz zmniejszenia ryzyka pożarów w mieszkanich, czyli zdarzeń związanych z trwającym sezonem grzewczym i wzmożonym wykorzystywaniem urządzeń i instalacji służących ogrzewaniu budynków w ramach zarządzanego zasobu lokalowego, TBS montuje nieodpłatnie, również na indywidualny wniosek lokatora, czujniki tlenku węgla w lokalach ogrzewanych piecami na paliwo stałe i wyposażonymi w podgrzewacze gazowe.

Proces wyposażania w czujniki tlenku węgla jest realizowany przez spółkę na bieżąco od 2013 roku. W latach 2013 - 2014 wyposażono w takie czujniki 368 lokali, natomiast w latach 2015 -2018 montaż czujników tlenku węgla objął 106 mieszkań.

- Przy szacunkowej liczbie 511 lokali ogrzewanych piecami na paliwo stałe, w czujniki wyposażonych jest na chwilę obecną 92,75 proc. mieszkań - mówi Magdalena Stępień, wiceprezes TBS. - W ubiegłych latach czujniki wywołały kilka uzasadnionych stanów alarmowych, chroniąc lokatorów przed niebezpieczeństwem zatrucia czadem. Były to jednak przypadki jednostkowe, zważywszy na ilość zamontowanych czujników.

Ponadto monitowany jest stan techniczny infrastruktury związanej z ogrzewaniem lokali mieszkalnych paliwem stałym. Na bieżąco wykonywane są wymiany przepalonych urządzeń grzewczych: pieców grzewczych i trzonów kuchennych oraz usuwane są wszelkie potwierdzone przez Zakład Kominiarski nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem podłączonych w/w urządzeń.

Spółka wypełnia również co roku obowiązek kontroli stanu technicznego instalacji gazowej w administrowanych zasobach oraz dokonuje oceny przewodów kominowych w lokalach mieszkalnych z pełnym zakresem robót. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków spółka wypełnia na bieżąco obowiązki wynikające z okresowego usuwania zanieczyszczeń z przewodów kominowych.

Wszystkie te działania zmierzają do zapewnienia mieszkańcom i innym użytkownikom miejskich zasobów lokalowych jak najwyższego bezpieczeństwa i najwyższych standardów użytkowania urządzeń grzewczych.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto