MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Uliczny XI Memoriał Mariana Szymańskiego 2024 w Radomsku. 70 biegaczy na starcie. ZDJĘCIA, FILM

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Już po raz jedenasty w Radomsku zorganizowano Bieg Uliczny Memoriał Mariana Szymańskiego. Bieg odbył się w niedzielę, 9 czerwca, a na starcie stanęło około 70 biegaczy.

Bieg Uliczny XI Memoriał Mariana Szymańskiego 2024 w Radomsku

Około 70 biegaczy stanęło na starcie Biegu Ulicznego XI Memoriału Mariana Szymańskiego w Radomsku. Organizatorami wydarzenia, które odbyło się w niedzielne przedpołudnie (9 czerwca), było Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bieg na dystansie 10 km przebiegał ulicami miasta. Start i metę umiejscowiono na terenie PSP nr 6 przy ulicy Świętej Jadwigi Królowej 20.

Trasa biegu Memoriału Mariana Szymańskiego wiodła ulicami: Królowej Jadwigi - Starowiejską - Armii Krajowej - Leszka Czarnego - Piastowską - Słowiczą - Prymasa Wyszyńskiego - Jagiellońską oraz znów Królowej Jadwigi i obejmowała dwie pętle po 5 km.

Celem organizowanej od 11 lat imprezy jest wspomnienie postaci Mariana Szymańskiego wieloletniego nauczyciela, wychowawcy, przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Wybitnego sportowca, trenera wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerza, żołnierza i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów pseudonim „Wędzidło”. Bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu. Cele wydarzenia to także: popularyzacja biegania jako znakomitej formy spędzania wolnego czasu, rekreacji oraz sportowej rywalizacji, integracja społeczności lokalnej i budowanie środowiska wokół idei sportowych.

Najlepszym biegaczom pamiątkowe statuetki wręczył Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc i dyrektor MOSiR Radomsko Marek Wyciszkiewicz.

Sprawdź WYNIKI.

Wkrótce film w biegu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto