Brązowy medal Mistrzostw Europy dla Piotra Płoskońskiego z KBKS Radomsko

Małgorzata Kulka
Archiwum P. Płoskońskiego
Piotr Płoskoński z KBKS Radomsku 8 lipca wziął udział w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich, które odbyły się w miejscowości La Feclaz w Alpach francuskich.

Piotr Płoskoński należał do 4-osobowej drużyny, którą sam złożyłem. Cała czwórka przyjechała z medalami. Barbara Prymakowska z Tarnowa zdobyła złoty medal w kat K/75, a zespół w składzie Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej, Janusz Magiera z Wodzisławia i Piotr Płoskoński z KBKS Radomsko zdobył brązowy medal... pokonując między innymi Włochów, nieznacznie przegrywając z gospodarzami Francuzami i bardzo mocnymi w tym roku Niemcami.

Aż 55-lat musiałem czekać na swój pierwszy medal Mistrzostw Europy, mimo że nie raz otarłem się o podium np. w 2010r na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich Ekstremalnych w Zakopanem, gdzie zająłem 4-miejsce w kat. M/45, czy na Mistrzostwach Europy w LA Zittau - Niemcy gdzie zająłem 5-miejsce na 110 mppł również w kat M/45 - wspomina biegacz. - W zeszłym roku z braku trzeciego zawodnika również uciekł pewny medal w zespole na ME we Włoszech.