Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Domy Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach rozszerzają działalność

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Radni powiatowi zdecydowali o rozszerzeniu działalności przez Domy Pomocy Społecznej w Radomsku (nad zdj.) i Radziechowicach
Radni powiatowi zdecydowali o rozszerzeniu działalności przez Domy Pomocy Społecznej w Radomsku (nad zdj.) i Radziechowicach Arch. Starostwo powiatowe w Radomsku
O rozszerzeniu działalności przez Domy Pomocy Społecznej w radomsku i Radziechowicach postanowili radni powiatowi

DPS w Radomsku i Radziechowicach z nową działalnością

Radni powiatowi zdecydowali w środę, 28 lutego, o rozszerzeniu działalności przez Domy Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach. Oba domy prowadzone są przez starostwo powiatowe w Radomsku.

DPS w Radziechowicach zajmuje się obecnie przewlekle psychicznie chorymi mężczyznami. Z kolei DPS w Radomsku przeznaczony jest dla osób starszych, kobiet i mężczyzn, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia, sytuację rodzinną i materialną postanowili zamieszkać w tej placówce.

Radni jednogłośnie zagłosowali za wprowadzeniem zmian w statutach obu ośrodków oraz rozszerzeniu działalności Domów Pomocy Społecznej.

DPS w Radziechowicach będzie teraz rozszerzał usługi o opiekę nad kobietami (pomieszczenia dla kobiet powstaną w wydzielonej części budynku, a docelowo w jednym z osobnych budynków), natomiast DPS w Radomsku uzupełnia ofertę placówki o usługę wsparcia krótkoterminowego w formie pobytu całodobowego. Dla osób spoza DPS, wymagających natychmiastowego wsparcia z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności przygotowanych zostanie sześć miejsc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto