Druga porażka Pilicy. W okręgówce komplet zwycięstw

Przemysław Jafra
Sobota była udana dla zespołów z naszego powiatu. W lidze okręgowej nasze zespoły wygrały swoje mecze. W IV lidze przegrała Pilica Przedbórz.

Po porażce z Sorento Zadębie Skierniewice z zamiarem przywiezienia choćby jednego punktu na mecz z KS Paradyż jechała Pilica Przedbórz. Po przerwy zespół trenera Rafała Rabendy prowadził po golu Tomasza Wyciszkiewicza. W ostatnim kwadransie drugiej połowy przedobrzanie w odstępie dwóch minut stracili dwa gole i wracali do Przedborza bez punktów.

W lidze okręgowej Mechanik radomsko sporo musiał się napocić zanim wygrał z Grabka Grabica. Radomszczanie już w 5. minucie objęli prowadzenie po golu Marka Michalskiego. Potem radomszczanie mieli mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku, ale brakowało skuteczności. Tymczasem w 29.minucie Sebastian Sielski niespodziewanie wyrównał. W drugiej połowie radomszczanie atakowali, ale brakowało wykończenia stwarzanych sytuacji. W tej części gry po jednej z nielicznych akcji goście mogli wyjść na prowadzenie, ale Przemysław Król trafił w słupek. Swoja przewagę radomszczanie udokumentowali dopiero w samej końcówce. W 82. minucie po podaniu Tomasza Walioszczyka z najbliższej odległości na 2:1 strzelił Łukasz Gloc. W doliczonym czasie gry wynik meczu pewnym strzałem z rzutu karnego ustalił Walioszczyk.

Swoje mecze wygrały również LUKS Gomunice oraz Świt Kamieńsk. LUKS wygrał 2:0 z Polonia Piotrków. Bramki strzelali Rafał Jasnos i Michał Kołodziejski. Świt pokonał 1:0 z Omegą II Kleszczów. Gola na wagę trzech punktów pięć minut przed końcem meczu strzelił z rzutu karnego Patryk Dworzyński.