Drugi Bieg Strażaka w Dąbrowie za nami. Rywalizowało prawie 300 biegaczy ZDJĘCIA

Marcin Stadnicki
Ta sportowa impreza już chyba na stałe zapisze się w wieluńskim kalendarzu. Bieg Strażaka w Dąbrowie zorganizowano po raz drugi, a liczba uczestników znacznie wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tym razem organizatorzy rozszerzyli format zawodów. Zobaczcie fotorelację z tej sportowej imprezy.

Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszego "Biegu Strażaka" w Dąbrowie organizowanego przez tamtejsza jednostkę OSP oczywistym było, że sportowa impreza odbędzie się ponownie. Tak tez się stało i w niedzielę 26 marca w zawodach udział wzięło łącznie 282 zawodników z całej Polski. To o 60 osób więcej, niż podczas pierwszej edycji imprezy.

Organizatorzy biegu rozszerzyli rywalizację w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tym razem odbyły się biegi dzieci i młodzieży, młodych strażaków oraz niezwykle wymagający bieg w nomexach i oczywiście bieg główny na dystansie 5 km.

W biegu w nomexach na dystansie 998 metrów udział wzięło 75 strażaków. Zwyciężył Łukasz Kotarski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, który pokonał dystans w czasie 3 minut i 33 sekund. Drugie miejsce zajął Dawid Parużka z miejscowości Smółki w powiecie kaliskim, a trzecie Michał Kurzacz z OSP Hutka w powiecie kłobuckim.

Najlepsi reprezentanci województwa łódzkiego zajęli miejsca tuż za podium. Czwarte miejsce wywalczył Mikołaj Brzozowski ze Szczercowa, a piąte Damian Jasiński z OSP Masłowice.

Na głównym dystansie 5 km rywalizowało z kolei 207 biegaczy. Zwyciężył Karol Grabowski z Częstochowy, a pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy z Krzeczowa (gm. Wierzchlas). Drugi był Damian Skupiński, a trzeci Michał Bator. Warty podkreślenia jest też doskonały występ Artura Jasińskiego z Wielunia, który przygotowuje się do mistrzostw świata Masters w półmaratonie. Wieluński biegacz zajął czwarte miejsce, dając się pokonac tylko znacznie młodszym kolegom.

Kompletne wyniki II Biegu Strażaka w Dąbrowie znajdziecie TUTUAJ.

Drugi Bieg Strażaka w Dąbrowie za nami. Rywalizowało prawie ...