Dwubój nowoczesny: Wiking w czołówce

Młodzi zawodnicy Wikinga Radomsko wystartowali w finale Ogólnopolskich Zawodów w dwuboju nowoczesnym dzieci "Penta Day" w Spale.

Dwubojowe (pływanie i bieganie) zawody zostały rozegrane w kilku kategoriach wiekowych. Wśród jedenastolatek Martyna Muszyńska zajęła 13. miejsce, a Marta Kępa była 21. Wśród chłopców Igor Powroźnik został sklasyfikowany na 15. pozycji.

W rywalizacji dziesięciolatków i młodszych najwyższe miejsce wśród dziewczynek zajęła Wiktoria Kowalczyk (4. lokata). Angelika Posak wywalczyła 14. miejsce, natomiast Paulina Kłosowska - 16.
W wyścigu chłopców Marcel Nowak zajął czwarte miejsce, a Jakub Zieliński był 13.

W Spale podsumowano także trzy starty w "Penta Day". W czołówce są nasi zawodnicy. W kategorii wiekowej jedenastolatków Martyna Muszyńska zajmuje drugie miejsce, na tej samej pozycji znajdują się również Wiktoria Kowalczyk i Marcel Nowak wśród dziesięciolatków. Trzeba dodać, że Marcel ma dopiero dziewięć lat.