Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Otwarty w PSP 4 w Radomsku. Co pokazała Reymontówka? ZDJĘCIA

OPRAC.:
Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Dzień otwarty 20 lutego zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku.

20 lutego PSP 4, czyli Reymontówka na Bugaju, podejmowała szczególnych gości. Szkołę odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3, 4 i 6, a dwa dni później przyszły jeszcze trzy grupy z PP nr 9 w Radomsku.

Przywitani przez Samorząd Uczniowski w pięknych ludowych strojach, maluchy zwiedziły szkołę, odwiedzając uczniów klas 1-3 w ich salach lekcyjnych. Wzięły udział w zajęciach sportowych w dużej sali gimnastycznej. Duże emocje towarzyszyły naszym małym gościom podczas zajęć zwinnościowych, zręcznościowych i szybkościowych, które prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Joanna Jagielska i Bartłomiej Wąsek.

Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach komputerowych i robotyki pod okiem starszych kolegów z kl. 5b oraz na dywanie interaktywnym z Laboratorium Przyszłości, a także zagrały na instrumentach muzycznych - zajęcia przygotowali Błażej Badowski, Joanna Mielczarek, Agnieszka Kociniak, Karolina Terlicka, Marzenna Musiał. Przewodnikami po szkole byli wychowawcy klas 1-3.

Zmęczone emocjami przedszkolaki udały się na słodki poczęstunek do szkolnej stołówki.

O godz. 17 rozpoczął się natomiast Dzień Otwarty dla rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich pociech do PSP 4. W drzwiach Czwórki wszystkich odwiedzających witała reprezentacja SU: Magdalena Tkacz, Faustyna Miśkiewicz, Anna Lemańska, Antoni Sokołowski, Lila Kwarta, Paweł Przybyłowicz z kl. 6b.

Na początku dyrektor Izabela Iwanowicz przywitała gości, opowiedziała o szkole, jej atutach oraz planach na przyszłość, zaś Agnieszka Szwedzik przybliżyła gościom osiągnięcia oraz przedsięwzięcia, w których bierze udział Reymontówka na Bugaju, wyświetlając krótką prezentację multimedialną.

Następnie Joanna Gąćkowska zabrała rodziców na spacer po szkole, pokazując stołówkę, świetlicę, bibliotekę i czytelnię, gabinety pedagoga i pielęgniarki oraz sekretariat.

Kolejnym punktem programu był spektakl ekologiczny pt. „Bajkowy las” w wykonaniu uczniów kl. 3a i 3b, przygotowanych przez wychowawców Danutę Proszowską i Beatę Solińską.

Po wrażeniach artystycznych dzieci i rodzice mieli okazję uczestniczyć w zajęciach robotyki z udziałem uczniów kl. 5b (Marysi Kosowskiej, Oliwii Przepióry, Krzysia Walusia, Dominika Walaszczyka, Olka Wiśniewskiego) i Joanny Mielczarek oraz w atelier fotograficznym na interaktywnym dywanie; tu zajęcia prowadziły Agnieszka Kociniak i Karolina Terlicka oraz Miłosz Prudło z kl. 5b.

Beata Miarka i Wioletta Kuliś z Błażejem Badowskim udostępnili gościom pracownie komputerowe oraz pozostałe sale lekcyjne klas 1-3.

Informacja PSP 4 w Radomsku

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto