Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ewa Chotomska w Gomunicach [ZDJĘCIA]

es
Ewa Chotomska w Gomunicach
Ewa Chotomska w Gomunicach fot. Archiwum GBP w Gomunicach
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Gomunicach Ewa Chotomska odwiedziła dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej.

Ewa Chotomska jest pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci a także scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych, takich jak Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek.
Razem z Andrzejem Grabowskim założyła dziecięcy zespół Fasolki. Występowała także w programie telewizyjnym Tik-Tak jako Ciotka Klotka. Program emitowano przez ponad 17 lat, nagrano ok. 1600 odcinków.
Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: Szczotka pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Gomunicach, odwiedziła dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej .
Jej spotkanie rozpoczęło się piosenką Pan TIK-TAK. Pani Ewa powitała dzieci w swoim przepięknym, kolorowym stroju Ciotki Klotki. W kolorowym kapeluszu, szlem z piór i butem… jednym czerwonym a drugim niebieskim, już stworzyła bajkową atmosferę. Opowiedziała nam, jak to już we wczesnym dzieciństwie rymowała wraz ze swoją sławną mamą Wandą Chotomską. Nas również próbowała wciągnąć do tej zabawy. Zachętą do ruszenia głową były cukierki, które Pani Ewa nosiła w wiklinowym koszu. Pisarka podkreśliła , że inspiracją do jej twórczości często były również zwierzęta. Szczególnie pies, który z racji swojego rodowodu nazywał się Pareras, bo jego przodkowie byli psami wielu ras. Tak właśnie powstała jedna z jej książek Pamiętnika Feliksa Parerasa.

Ponieważ autorka znana jest przede wszystkim z piosenek zebranych w książkowe wydanie Piosenek Ciotki Klotki, nie mogło ich również zabraknąć na naszym spotkaniu. A że zna je każde dziecko, to śpiewaliśmy je razem. Przy tak rytmicznych piosenkach można również tańczyć, gimnastykować, więc i tu mogliśmy bawić się wspólnie. Pani Ewa podkreśliła rangę książki w edukacji i rozwoju dzieci i w zachęcała rodziców, dziadków, babcie czy innych dorosłych do czytania im książek na głos. Stwierdziła nawet, że obowiązkiem dorosłego jest czytanie dziecku do 12 roku życia. Biblioteka oczywiście też się z tym zgadza.

Po spotkaniu dzieci ustawiły się w długiej kolejce po autograf , bo miło mieć w domu książkę z dedykacją od tak znanej osoby.

Informacja GBP w Gomunicach

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto