Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę w Radomsku odbędzie się Festiwal Kultur Wczesnośredniowiecznych organizowany po raz trzeci przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Zadruga Wierczan pod hasłem "W Sadybie Wierczan".

Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się, jak żyli i walczyli nasi przodkowie w czasach średniowiecza. Redakcja Polska Dziennik Łódzki objęła patronat nad festiwalem.

Kulturę Słowian i innych ludów ówczesnej Europy prezentować będą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski, m.in. z Turku, Wrocławia, Łodzi, Zduńskiej Woli.

Wcześniej, od 13 do 15 sierpnia, nad Zalewem w Zakrzówku Szlacheckim niedaleko Radomska, organizowana jest tradycyjna "Sadyba Wierczan". Stylizowane obozowisko rozłożone zostanie między starorzeczem a współczesnym korytem Warty. Teren otaczają piękne lasy. Miłośnicy kultury naszych przodków będą się tam bawić we własnym gronie. - Pierwsze dwa dni przeznaczone są na kontemplowanie uroków wczesnośredniowiecznego żywota - zastrzegają organizatorzy.

Atrakcje dla turystów przygotowano na niedzielę, kiedy tradycyjny obóz wczesnośredniowiecznych wojów powstanie w Parku Solidarności w centrum Radomska. - Zaprezentujemy mieszkańcom regionu, jak mogło wyglądać życie w tych czasach - zapowiadają członkowie Zadrugi Wierczan.

Wśród atrakcji będą m.in. turnieje z nagrodami oraz koncert muzyki wczesnośredniowiecznej w wykonaniu zespołu Jar. Dla dzieci wielką atrakcją może być okazja przymierzenia oryginalnej kolczugi i walki mieczem.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

:-( (gość)

O tej imprezie usłyszałam pobieżnie kilka miesięcy temu (nie pamiętam gdzie). Wpisałam sobie w kalendarz - nie jestem z Radomska ani najbliższych okolic i chciałam się wybrać. Niestety, do wczoraj nie udało mi się NIGDZIE w sieci znaleźć bliższych informacji, że impreza rzeczywiście się odbędzie w tym miejscu i czasie ani jaki jest jej program. Wielokrotnie, co dwa dni, od co najmnije kilku tygodni, wpisywałam adresy internetowe Radomska, a w google nazwę wsi i nazwę imprezy i... nic. Przekonana, że to jakaś zmyłka, wykasowałam imprezę ze swoich myśli i z kalendarza i zaplanowałam weekend inaczej. A tu naszemiasto JAK ZWYKLE - W OSTATNIEJ CHWILI, gdy impreza JUŻ SIĘ ZACZĘŁA - zamieszcza artykuł. TO JEST CHORE!! W ten sposób turystów nikt nie przyciągnie