Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmowa debata i warsztaty w MDK w Radomsku [ZDJĘCIA]

mk
Filmowa debata i warsztaty w MDK w Radomsku
Filmowa debata i warsztaty w MDK w Radomsku fot. M. Kulka
W poniedziałek, 17 października, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku nauczyciele z I LO zorganizowali debatę i warsztaty ...

W poniedziałek, 17 października, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku nauczyciele z I LO zorganizowali debatę i warsztaty w ramach projektu "Kino w głowie". To część kampanii społecznej "Skrytykuj" Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak zapowiada organizatorka, realizowany w ramach kampanii projekt I LO będzie stałym elementem jesieni w Radomsku.

- Nadrzędnym celem kampanii jest zmobilizowanie młodych ludzi do tego, żeby nie tylko oglądali filmy, ale wyrażali o nich opinie, by mówili o filmach szczerze i otwarcie. Z czasem ta umiejętność będzie się kształtowała coraz bardziej profesjonalnie i będą umieli się precyzyjnie wypowiadać korzystając ze znajomości filmowych środków wyrazu - wyjaśnia Aleksandra Kędra, lider Filmoteki Szkolnej i nauczycielka z I LO w Radomsku. - Oprócz tego, że chcę promować polskie kino, chcę także nauczyć młodych ludzi świadomie je oceniać, umieć docenić wartość estetyczną oglądanych obrazów.

W poniedziałkowe przedpołudnie najpierw zaproponowano młodzieży udział w debacie pt. "Kanał" Wajdy kontra "Miasto 44" Komasy". Do godziny 14 mają natomiast potrwać warsztaty krytyki filmowej prowadzone przez Kaję Klimek, krytyka filmowego, dziennikarkę, publicystkę, doktorantkę Uniwersytetu Jagiellońskiego i współprowadzącą program telewizyjny "Weekendowy magazyn filmowy". Efektem warsztatów będzie stworzenie videorecenzji wspomnianych filmów.

Debata i warsztaty to kolejny element filmowego projektu "jedynki". We wrześniu odbyła się już filmowa gra miejska, a na listopad zaplanowano warsztaty dla młodzieży ph. "Wędrujący filmoznawcy".
- To kilkugodzinne warsztaty, których celem będzie kształtowanie umiejętności korzystania z filmu jako tekstu kultury i wykorzystania go później podczas matury, korzystania z tekstu filmowego jako kontekstu dla różnych motywów, tematów, problemów, które są poruszane podczas maturalnych egzaminów ustnych i pisemnych - wyjaśnia Aleksandra Kędra.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto