18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gomunice: Małgorzata Strękowska-Zaremba spotkała się z uczniami

Elżbieta Sukiennik
fot. Elżbieta Sukiennik
27 maja odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby z uczniami klas 1-3 Szkół Podstawowych w Gomunicach i Chrzanowicach.

27 maja odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby z uczniami klas 1-3 Szkół Podstawowych w Gomunicach i Chrzanowicach. Organizatorem była Gminna biblioteka Publiczna w Gomunicach i jej filia w Chrzanowicach.

Autorka przyjechała do nas z Warszawy. Nasz gość pisze książki od ponad trzydziestu lat. Najpierw tworzyła dla dorosłych ale nie podobało się, że podręczniki szkolne są mało atrakcyjne, dlatego postanowiła napisać swoją pierwszą książkę właśnie dla dzieci. Książka „Leniwe literki”, bo o niej mowa, to opowieść o kocie, który chce zmienić swoje imię i poznaje poszczególne litery. Od tamtego czasu pisze wyłącznie dla dzieci. Jej książki, jak sama przyznała, bawią i straszą młodego czytelnika.

Autorka na początku spotkania sprawdziła znajomość bajek przez dzieci, bo jak mówi baśnie to fundament czytania i kto je pozna i polubi, ten na pewno będzie dobrym czytelnikiem. Tutaj nasi uczniowie okazali się świetni. Każda zagadka o bajce okazała się dla nich łatwa.

Pisarka przedstawiła dzieciom serię książek detektywistycznych o Detektywie Kefirku, Główni bohaterowie rozwiązują trudne zagadki, tym samym, przeżywają niesamowite przygody. Poza serią o detektywie Kefirku, Małgorzata Strękowska-Zaremba, opowiedziała o przygodach Okropnego Maciusia. Cykl niewielkich, lecz przezabawnych, książek o niesfornym Maciusiu bardzo rozśmieszył uczniów. Autorka zachęcała młodych czytelników do przeczytania innych swoich opowieści, m.in. książki „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, za którą autorka otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Myślą przewodnią spotkania, były słowa Pani Małgosi, że podobnie jak szukamy dobrego smaku w potrawach czy słodyczach, tak również w książkach warto szukać nowych smaków. Nie można zniechęcać się po przeczytaniu jednej, która nie przypadła nam do gustu, bo to nie znaczy że wszystkie są nieciekawe.

Na zakończenie oczywiście nie obyło się bez zadania pytań przez dzieci. Uczestników spotkania interesowało wszystko co dotyczy pisania. Spotkanie zakończyło się wspólna zabawą w rapowanie tekstu wiersza, który wymyślił jeden z bohaterów książki autorki. Po autograf ustawiła się długa kolejka oczekujących, bo to wspaniała sprawa mieć w domu książkę z podpisem autora.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto