Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej ogłoszony przez bibliotekę

Małgorzata Kulka
spplodz.pl
Do 30 września można przesyłać prace na I Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej, organizowany przez Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku.

Prace konkursowe – opowiadania fantasy o długości do 15 stron A4 (o rozmiarze czcionki 12 p.) w 4 egzemplarzach w postaci wydruków należy przesyłać do 30 września 2011 r. na adres biblioteki. Opowiadania nie mogą być wcześniej opublikowane ani nagradzane w innych konkursach. Prace winny być opatrzone godłem słownym.

Celem konkursu jest upamiętnienie twórczości prozatorskiej i poetyckiej oraz postaci radomszczanki Krystyny Kwiatkowskiej (1953-2005). Rozstrzygnięcie nastąpi w pierwszej połowie listopada podczas edycji regionalnej V Festiwalu Puls Literatury w radomszczańskiej bibliotece. Pula przeznaczona na nagrody wyniesie minimum trzy tysiące złotych.

REGULAMIN KONKURSU

Krystyna Kwiatkowska

Pisarka i malarka-amatorka. Urodziła się 27 września 1953 roku w Radomsku. Zmarła w Łodzi 13 października 2005 r. Ukończyła polonistykę w UŁ. W czasach PRL-u związała się z opozycją demokratyczną. Była jedną z najbarwniejszych postaci łódzkiego środowiska artystycznego (...)
Debiutowała w 1978 roku wierszami w katolickim miesięczniku „Więź”. W 1980 roku zdobyła pierwszą nagrodę na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Poezji w Łodzi, czego efektem stało się wydanie jej debiutu książkowego, tomu wierszy „Antygony rosną w innym klimacie” (1981). W 1994 roku opublikowała kolejny zbiór „Wolę tych co błądzili”. Do ostatnich chwil pracowała nad trzecią książką poetycką.
Prócz poezji uprawiała wiele dziedzin, krytykę literacką, publicystykę, literaturę poradniczą, scenariuszopisarstwo (m.in. była współautorką scenariusza filmu „Głód”, 1985, wyróżnionego prestiżową nagrodą im. Andrzeja Munka). Wydała zbiór hinduskich anegdot „Jak rozmawiać z idiotą i inne rady mądrego wezyra: opowieści o Birbalu” (1995), wybór cytatów politycznych „Polska jabłoń demokracji” (1995), poradnik „Młodość nie ma wieku” (2002).
Z sukcesami zajmowała się prozą z gatunku fantazy. W 1996 r. opublikowała wznawiany później zbiór opowiadań „Prosto z Sherwood”, a dwa lata później pisaną prawie przez piętnastolecie powieść „Prawdziwa historia Morgan le Fay i Rycerzy Okrągłego Stołu”, która przyniosła jej wiele nagród, w tym Srebrny Glob 1998 dla najlepszej polskiej powieści fantastycznej. [www.spplodz.pl]

Zobacz także: II Festiwal Zalewajki: Napisz fraszkę o zalewajce i wygraj gotowanie z Robertem Makłowiczem!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto